VYBERTE SI REGION

JANNI VORLÍČEK

Janni Vorlíček / Ústecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Adolf Kirschner vybudoval v Ústí moderní muzeum

Ústí nad Labem - Bez Adolfa Kirschnera by ústecké muzeum neexistovalo. Pokud ano, nebylo by nejspíš tak velké a uznávané.

Město vysázelo nevyhovující keře

Ústí nad Labem - Po dostavbě nákupního centra Forum vysázelo město Ústí mezi ním a silnicí v Malé Hradební ulici dlouhý pás okrasných keřů. Teď je chce všechny vykácet a nahradit jinými. Méně náročnými a nižšími.

Za prodej nekvalitní nafty padla statisícová pokuta

Ústí nad Labem - Nekvalitní nafta může zničit motor. Loni ji prodávala i jedna ústecká čerpací stanice. Už je ale mimo provoz.

Radnice v Trmicích dokončuje žádosti o státní dotace

Trmice - Práce na žádostech o dotace zcela pohltila trmickou radnici.

Omezení na novém úseku D8 potrvá do jara

Ústecko - Oběma pruhy po nově otevřeném úseku dálnice D8 u prackovické estakády se řidiči projedou nejdříve za tři měsíce. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v místě ještě dokončuje kotvící a stabilizační prvky.

Ornitologové zvou na vycházku k Miladě

Chabařovicko - Zimní vycházky za ptáky a mokřady pro veřejnost připravila Česká společnost ornitologická u příležitosti oslav Světového dne mokřadů.

Největší investice Malého Března směřuje ke hřbitovu

Malé Březno - Oprava cesty k hřbitovu, vybudování odstavné plochy pro automobily a v souvislosti s tím i vybudování deseti pamětních okýnek na urny v kolumbáriu. To je největší letošní investiční akce radnice v obci Malé Březno.

Na severu Čech zůstávají bez majitele tisíce opuštěných nemovitostí

Telnice, Severní Čechy - V šedesátých letech minulého století postavili lesáci v části obce Telnice panelové ubytovny. V osmdesátých letech je získal tehdejší národní výbor, dnes obecní nebo městský úřad. Alespoň si to jeho představitelé mysleli. 

Ústí zaplatí adolfovské stopy

Adolfov - Běžkařské tratě okolo Adolfova na Ústecku měří 40 kilometrů. Jejich údržbu dlouho komplikovaly spory.

FOTO: Muzeum trápí vlhko i nedostatek prostoru

Ústí nad Labem - Více než milion sbírkových předmětů spravuje třetí největší městské muzeum v republice. To ústecké. Už dávno svým významem přesahuje město i kraj. Bohužel to přináší i velké problémy.

Tašovská radnice pracuje bez schváleného letošního rozpočtu

Tašov - Bez schváleného rozpočtu na tento rok musí doposud pracovat radnice obce Tašov. Na rozpočtovém provizoriu se dohodli zastupitelé na lednovém zasedání.

Stávková pohotovost trvá. Řidiči peníze ještě nemají

Ústecký kraj – Odborové organizace krajských dopravců v kraji stávkovou pohotovost nezruší. Bude prý trvat minimálně do únorové výplaty, kdy by podle nového zákona měli dostat přidáno.

Míšo, vrať se, vzkazují kamarádi

Ústí nad Labem - Strach a nejistota trápí rodiče školáků, kteří docházejí do škol v ústecké čtvrti Klíše. Valná část své děti raději doprovází. Nechtějí, aby zmizely jako dvanáctiletá Michaela Muzikářová.

Hostem on-line rozhovoru byla Lenka Holovská ze Správy a údržby silnic

Ústecký kraj - Hostem on-line rozhovoru byla Lenka Holovská ze Správy a údržby silnic Ústeckého kraje. Ptali jste se na vše, co vás o problematice údržby komunikací zajímá.

Zpravodaj Neštěmic čelí kritice. Podle starostky Tomkové bylo vše v pořádku

Neštěmice - Obvodní radnice v Neštěmicích v listopadu obnovila vydávání svého zpravodaje. Prozatím vyšlo jen jedno číslo, radnice ho zaplatila třiceti tisíci z vítání malých občánků.

Chabařovicko čeká automobilová podívaná, soutěž ve smycích

Chabařovicko - Automobilové smyky. Tak se jmenuje atraktivní soutěž řidičů, kterou pořádá Autoklub Chlumec v AČR v sobotu 14. ledna od 10 hodin u chabařovické ocelárny ve směru na ves Roudníky.

AKTUALIZOVÁNO

Po dvanáctileté Michaele pátrají desítky policistů

Ústí nad Labem - Po školačce Michaele není stopy. Policie proto zřídila tým specialistů a call centrum. Na místě, kde zmizela pátrají desítky policistů. Do call centra mohou lidé volat jakékoliv informace, které se školačky i jejího zmizení týkají. Krajské policejní ředitelství v Ústí zároveň prostřednictvím médií požádalo širokou veřejnost o pomoc při pátrání. Doposud pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi jejího zmizení.

Mráz má v Ústí první oběť. Promrzlý bezdomovec zemřel po převozu do nemocnice

Ústí nad Labem – Pokračující mrazy mají v Ústí první oběť. Promrzlého muže bez domova našli městští policisté. Po převozu do nemocnice zemřel.

AKTUALIZOVÁNO

Okamžitou stávkou hrozí desítky řidičů autobusů

Ústí nad Labem - Hrozba kolapsu autobusové dopravy kvůli růstu mezd řidičů v Ústeckém kraji trvá. Odbory v úterý 10. ledna vyhlásily stávkovou pohotovost.

AKTUALIZOVÁNO

Na univerzitě visí kontroverzní billboard. „Jeden vůdce,“ hlásí

Ústí nad Labem - Studenti UJEP vyvěsili dva obří plakáty. Jeden se týká prezidenta, druhý Andreje Babiše.

AKTUALIZOVÁNO

Úklid chodníků vázne. Sněhu je na Ústí příliš

Ústí nad Labem - Pracovníci v reflexních vestách odhrnují sníh z chodníků ve městě i několikrát denně. Leckde to ale nestačí. „Sněhu je prostě moc," posteskl si jednatel AVE Zbyněk Matys.

Tisá má obavy, že pod jazyky zmizí cesta do Petrovic. Řidiči musí být opatrní

Tisá, Ústecký kraj - Na silnicích v Ústeckém kraji leží v pondělí ráno zbytky rozbředlého sněhu. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací silničářů. Teploty v kraji se pohybují od minus šesti do minus jednoho stupně Celsia.

Fotbalisté v Tisé dostanou víc peněz. Rybníky čeká investice

Tisá - Fotbalový klub Spartak Tisá dostane letos od radnice o 40 tisíc korun vyšší dotaci než loni.

FOTO: Pravoslavní oslavili Vánoce později a s plnými stoly jídla

Ústí nad Labem - Západní svět má už Vánoce za sebou. Pravoslavní křesťané je mají o třináct dní později. Narození Krista oslavili teprve v sobotu.

Na Ústečany zaútočí inverze a v plné síle i chřipková epidemie

Ústecko – Inverze jsou zpět. S nimi obavy ze smogových pokliček, které obvykle na několik dní přikryjí exhalacemi těžce zkoušenou ústeckou kotlinu.

Zbytečné šikanování, stěžují si hospodští na zákaz kouření

Ústí nad Labem - Restauratéři upozorňují také na zmařenou investici do stavebně oddělených nekuřáckých míst. Tu vyžadoval původní zákon.

Masarykova nemocnice zatím kvůli chřipce zavírat nebude

Severní Terasa – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem prozatím kvůli chřipkové epidemii zavírat nebude. Epidemie chřipky a onemocnění dýchacích cest totiž ještě v okrese Ústí nad Labem nezačala.

OBRAZEM: Pravoslavní křesťané oslavili Vánoce

Ústí nad Labem – Bohoslužba sv. Jana Zlatoústého v bývalém dominikánském klášteře, setkání s kozáky, společná hostina a zpěv. Tak v sobotu farníci pravoslavné církve v Ústí nad Labem oslavili vánoční svátky. Ty mají posunuté o 13 dní dle tradičního Juliánského kalendáře, platného do 16. století.

Ústecké Vánoce vyvolávají emoce

Ústí nad Labem - Dozvuk vánočních a silvestrovských oslav stále provází Ústí. Z města mizí poslední výzdoba a magistrát zpracovává definitivní účet za Ústecké Vánoce – ten bude přes 4 miliony korun.

FOTO: Sníh v ulicích odklízejí i lidé v nouzi

Střekov - Veřejně prospěšní pracovníci (VPP) se v těchto dnech nezastaví. Kvůli sněhu musely obvodní radnice „vyhnat" do ulic každého, kdo unese hrablo, lopatu a škrabku. Pracovníci si ale většinou nestěžují. Jsou rádi za každou možnost výdělku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies