V podobné situaci se ale nachází dalších minimálně šest týmů, takže rozehraná partie je stále otevřená. Vaňovský trenér Richard Charvát proto nechce zimní přípravu podcenit a kvalitním tréninkem se chce odrazit za jarní záchranářskou misí.

Jak lze hodnotit z pozice trenéra vaňovský podzim?

Před sezonou jsme si vyslovili cíl mít po podzimní části soutěže osmnáct až dvacet bodů. To se nepovedlo a odpovídá tomu také postavení v tabulce.

Herní projev mužstva nebyl špatný, co tedy k větší bodové žni scházelo?

Vytváříme si šance, ale dáváme málo gólů. Přes zimu musíme zapracovat na zlepšení útočné hry a především zakončení se musí změnit. Nemůžeme jenom spoléhat, že nedostaneme gól. Chtěli jsme být v klidném středu tabulky, ale bohužel soutěž je velmi vyrovnaná.

Jaký podzimní zápas se týmu nejvíce povedl? Se kterým naopak spokojený nejste?

Vyloženě jsme vyhořeli v domácím souboji se Svádovem (0:4). Spokojený jsme byl s několika poločasy nebo herními okamžiky. K označení souboje za povedený je ale potřeba hrát dobře celých devadesát minut a zvítězit. Podle tohoto kritéria na nejpovedenější zápas letošní sezony stále čekáme.

Jak jste poskládali zimní přípravu?

Kondiční část už začala šestého ledna. Připravovat se budeme v domácích podmínkách dvakrát až třikrát týdně ve Vaňově a Ústí (umělá tráva). Do tréninku zapojíme také tělocvičnu, bruslení, plavání a další metody. Zahrajeme si také přípravná utkání na zimním turnaji v Neštěmicích, kde startujeme příští sobotu s Mojžířem.

Jak vypadá otázka posilování týmu, případně hráčských odchodů?

Ve Vaňově se tvoří dobrá parta. Podmínky i zázemí také není na špatné úrovni, proto mě těší, že nikdo zatím nehlásí přání odejít. Máme zájem na prodloužení hostování Jelínka (Brná), Hnízda (V. Březno), Kodata (Mojžíř), Protschkeho (Ravel) a Strádala (Libouchec). K angažování nové tváře v týmu bychom kývli pouze v případě možnosti získat výrazného gólového útočníka, což je ale dnes velmi nedostatkové zboží.

Zůstáváte na lavičce i po zbytek sezony?

Ano zůstávám. Touto cestou bych také chtěl poděkovat našim sponzorům a všem dobrovolníkům, kteří v našem sportovním klubu pomáhají.

Jaké jsou cíle Vaňova pro jarní část sezony?

Cílem je co nejdříve se bodově vzdálit od spodních týmů. Dále bychom rádi udrželi soutěž našeho B–týmu, který je letos nováčkem v okresní II. třídě.