Jenže fotbalisté Ostravy zvládli první zápas po odchodu trenéra Koubka na výbornou a ve 14. ligovém kole vyhráli na domácí půdě Ústí nad Labem 4:0.

Většinu zápasu přitom strávili v hluboké defenzivě, ale šance domácích přestáli bez úhony a ze svých vytěžili možná víc než maximum. Góly Zehera, Koukala a Frejlacha během prvních osmadvaceti minut rozhodly o výhře Ostravy.

V závěru ještě přidal záložník Koukal svou druhou trefu. Rozdíl mezi nováčkem s minimálním rozpočtem a severomoravským velkoklubem se nezdál nijak zásadní, ovšem pokud došlo na šance, Baník působil suverénně.

Například v druhém poločase mělo Ústí před dvěma tisíci diváky za pětadvacet minut celkem deset velmi obstojných šancí a Baník jednoznačně přehrávalo, pak ale svůj zmar definitivně podtrhlo, když v 72. minutě Koukal poslal do ústecké sítě čtvrtý gól.

Baník díky výhře odskočil sestupovým příčkám, zatímco Ústí zůstává dál poslední.

FK Ústí nad Labem - FC Baník Ostrava 0:4 (0:3)

Branky: 20. a 72. Koukal, 4. Zeher, 28. Frejlach. Rozhodčí: L. Kovařík - Večeřa, Peřina. ŽK: Jindráček (Ústí). Diváci: 2039.

Ústí n. L.: Novák - Hyčka, Džuban, Zachariáš, Janů - Doležal (65. Franc), Martykán, Vrtělka, Jindráček - Krbeček, Veverka (77. Benčík). Trenér: Habanec.

Ostrava: Daněk - Řezník, Bolf, Neuwirth,, Marek - Lukeš (72. Šenkeřík), Frejlach (66. Frydrych), Greguš - Varadi, Koukal - Zeher (80. Vrťo). Trenér: Lička.