FOTOGALERIE: Arma zválcovala Brno a je v čele druhé ligy!

Brno /ZNOVU AKTUALIZOVÁNO/ – „Do Brna nejedeme na výlet, ale pro tři body,“ hlásil odhodlaně trenér FK Ústí nad Labem Svatopluk Habanec před zápasem ve svém rodišti.

1.10.2011

Z utkání mezi Brnem a Ústím...Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Jeho družina nakonec splnila roli favorita, v souboji exligových celků zvítězila na hřišti Zbrojovky přesvědčivě 4:1 a probojovala se do čela druholigové soutěže!

Jihomoravané zahájili duel desetiminutovým náporem, ale ve zbytku utkání elán vytratili. Na dva parádní góly Martykána ze 14. a 37. minuty reagoval snížením na 1:2 těsně před pauzou Král.

Druhý poločas ovšem pro Brno znamenal zlý sen. „Domácí mají mladý mančaft. Připustili jsme si roli favorita a hráli jako doma. Soupeř nebyl v pohodě. Na druhou ligu máme zkušený tým a sbíráme body hlavně doma,“ líčil dvougólový ústecký hrdina.

Ústí drželo míč na kopačkách téměř bez přestání. Když šestnáct minut před koncem duelu propadla do sítě gólmanu Burešovi slabá Moulisova rána, bylo o vítězi utkání definitivně rozhodnuto. „Byla to chytatelná střela. Sebral jsem klukům šanci na vyrovnání. Beru to na sebe. Nic podobného se mi nestává ani jednou ročně,“ sypal si po utkání popel na hlavu gólman Bureš.

Rozpačitý brněnský výkon plný chyb korunoval v 82. minutě čtvrtý gól, kdy nedůrazná defenziva Zbrojovky nevyrušovala na trávníku sedícího Veverku, který se rozhlédl a z malého vápna dokutálel míč do sítě znovu.

„Je mi Rendy Wagnera líto, ale vítězství je o faktech. Výsledek je zasloužený. Mrzí mě, že je Brno takhle nízko. Přeji mu, ať se zvedne. Jsem přece Zbrojovák,“ povídal ústecký kouč Svatopluk Habanec, který si dříve zahrál za Zbrojovku nebo brněnský Lerk.

„Musím to odlehčit, ale proti nám nemůže soupeř hrát hurá systém. My totiž hurá systém vyhráváme. Ztratíme míč, stane se nám to za deset minut osmkrát, ale kluci mažou zpět. Soupeř to nevydrží. My ano,“ culil se Habanec.

Na druhé straně barikády naopak zavládl smutek. „Propadáváme v taktických věcech. To ostatní týmy nedělají. Proto máme jen sedm bodů. Hráči dělají fatální chyby úplně ve všem. Bezmocnost u postranní lajny je hrozná,“ řekl smutným hlasem brněnský kouč René Wagner.

Tíha situace po čtvrté prohře v sezoně dolehla i na něj. „Budoucnost je u každého trenéra nejistá. Čekám, že si mě majitelé klubu zavolají na diskusi. Jenže ani jako hráč jsem nikdy nic nevzdal.“

Zbrojovka Brno - FK Ústí 1:4 (1:2)

Branky: 42. Král - 14. Martykán, 37. Martykán, 75. Moulis, 82. Veverka. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Šecová. ŽK: R. Buchta, Doležal (oba Brno). Diváci: 1235

Brno: Bureš - Král, Pašek (61. Koloušek), Pernica, R. Buchta - P. Buchta (46. Kasálek), Sedláček, Hromek, Simerský - Švancara (67. T. Došek), Hromek. Trenér: Wagner.

FK Ústí: Novák - Jablonský, Džuban (K), Zeman - Benčík, Volek, Zachariáš, Martykán (90. Dragoun), Brunclík - Moulis (80. Holek), Veverka (85. Vaněček). Trenér: Habanec.

Zpracoval Pavel Přibyl a Marek Těšík

Autor: Marek Těšík

1.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Simona Jirková z Ústí nad Labem vyhrála 2. místo v mistrovství ČR ve sjezdu horských kol.