Varnsdorf – Očekávané derby ve Fortuna národní lize mezi fotbalisty Varnsdorfu a Ústí nad Labem vyznělo jasně pro domácí. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly rozhodli o své výhře 3:1 dvěma slepenými góly ve druhém dějství. V tabulce se tak posunuli na osmou příčku, Arma je desátá.

9.5.2017

DERBY. Varnsdorf (ve žlutém) porazil Ústí 3:1.Foto: DENÍK/Jaroslav Zeman

„Nezvládli jsme to. Kluci si po vítězství nad Žižkovem asi mysleli, že to přijde samo,“ hlesl po utkání Petr Fousek, asistent Army.

Jeho tým na půdě rivala prohrával už od 18. minuty po trefě Kozmy, po půlhodině hry však vykřesal jiskřičku naděje Jindráček. „Domácí byli ze začátku nervózní, škoda že jsme toho nevyužili. Varnsdorf hrozil z rychlých brejků, hlavně po stranách,“ všiml si stoper Ústí Jiří Pimpara.

ROZHODLA PENALTA PO PAUZE

Právě on byl po přestávce ústřední postavou zápasu, v 54. minutě totiž zařídil penaltu, která rozhodla o výhře domácích. „Druhý poločas byla jedna velká tragédie. Hlavně z mé strany, zavinil jsem penaltu. Pak už jsme nic neměli,“ kál se největší smolař zápasu.

Brzy po druhé trefě domácí přidali i třetí, když gólmana Tvrdoně překonal Dordič a o výsledku bylo jasno.

„Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Varnsdorf potřeboval vyhrát, aby se dostal do klidnějších vod. Soupeř byl na nás dobře připravený, rychlostní typy nám dělaly problémy. První půle byla vcelku vyrovnaná. Bohužel rozhodlo deset minut ve druhé. Nejprve jsme zaspali při penaltě a za dvě minuty přišel třetí gól,“ litoval Petr Fousek.

Varnsdorf - FK Ústí 3:1 (1:1)Branky: 18. Kozma, 54. Daníček z PK, 57. Dordič – 29. Jindráček. Rozhodčí: Příhoda – Vodrážka, Kožár. ŽK: 1:1 (68. Daníček – 55. Pimpara). Diváci: 368.

Varnsdorf: Porcal – Novotný, Zbrožek, Lischka – Bílek (56. Richter), Daníček, Bláha, Knejzlík – Dordič, Kozma (79. Švantner), Durdević (84. Fotr). Trenér: Frťala.

Ústí: Tvrdoň – Gilián, Vaněk, Pimpara, Zeman (82. Procházka) – Peterka, Martykán – Moulis, Výborný (68. Miskovič), Pouček (56. Pícha) – Jindráček. Trenér: Skála.

Lázně Vrbenského se přemění ve filmové ateliéry. Investor má zájem také o halu

Ústí n. L. – Zchátralé Lázně Dr. Vrbenského na Střekově koupí soukromý investor. Ve čtvrtek to potvrdila realitní kancelář Re/Max Vision.

Kolony kamionů blokovaly Předlice. Kvůli svátku v Německu

Předlice – Kolony kamionů ve čtvrtek ráno a dopoledne blokovaly Předlice. Museli zasáhnout strážníci městské policie, protože auta stála na nejrůznějších místech čtvrti.

Noční kontrola odhalila 69 cestujících bez jízdenky. Další bude v pátek

Ústí nad Labem - Několikrát do roka pořádá ústecký dopravní podnik noční kontroly jízdenek a kázně cestujících. Jedna z nich ve spolupráci s městskou policíí proběhla z pátka na sobotu.

Nohejbalisté uhráli remízu s lídrem druhé ligy

Chabařovice – Cennou remízu uhráli v pokračování druhé ligy nohejbalisté Chabařovic. Hráči Slovanu změřili na domácích kurtech síly s lídrem tabulky z Karlových Varů a utkání skončilo nerozhodně 5:5.