Brná – Plné ruce a nohy práce měli fotbalisté Brné, kteří v pátém kole 1.A třídy přivítali kvalitní celek Lovosic B. Definitivní tečku za utkáním dal až v nastavení domácí útočník Jaroslav Betka, který stanovil konečné skóre na 3:1.

20.9.2015

Fotbalisté Brné (červení) doma porazili Lovosice B 3:1.Foto: Deník/ Rudolf Hoffmann

„Bylo to pro nás velmi těžké utkání, po kterém jsme se udrželi v kontaktu s týmy na špičce soutěže," radoval se po boji kouč Brné Milan Česlák.

První poločas, to byla ze strany domácích hráčů utrápená melodie. „Soupeř nám dělal v prvním poločase problémy, byli to vesměs mladí běhaví hráči, kteří se snažili střílet z každé pozice. Nám se nedařilo, ani jednou jsme netrefili prostor brány," popisoval trenér Česlák.

Obrat k lepšímu nastal pro Brnou až po pohovoru v přestávce mezi poločasy. „Udělali jsme změny a přineslo nám to ovoce. Po průniku Gibaly se pískala penalta, kterou dal Tomáš Heřman," vyprávěl kouč.

Když zvyšoval Šťástka po sólo průniku na 2:0, vypadalo to, že je hotovo. „Hosté to otevřeli, měli jsme díky tomu hodně šancí, ale místo třetí trefy jsme inkasovali z penalty. Naší výhru zpečetil až Jarda Betka," uzavřel hodnocení utkání Milan Česlák.

Brná – Lovosice B 3:1 (0:0).  Branky: T. Heřman z PK, Šťástka, Betka – Kočina z PK. Rozhodčí: Mareš. ŽK: 2:3. Diváci: 100.

Brná: Císař – Topinka (86. Balog), Seidl, Večeřa, Guth, Prousek – Culek (46. Šťástka), Mihaylov (81. Betka), Smetana (76. Strnad), Gibala – T. Heřman.

Autor: Jiří Šlaj