Konečně! Arma urvala první jarní bod

Vlašim – Až ve třetím jarním kole Fortuna Národní ligy dokázali skórovat. A přineslo to i bodový zisk. Fotbalisté ústecké Army remizovali na půdě Vlašimi 1:1. V utkání od 15. minuty vedli, ale domácí dokázali po přestávce vyrovnat.

19.3.2017

Fotbalisté Ústí nad Labem. Ilustrační foto. Foto: Deník/Karel Pech

„Jsme rádi, že jsme prolomili tu sérii proher a bod z Vlašimi bereme,“ povídal pro klubovou televizi útočník Army Lukáš Pouček. Právě on poslal po čtvrt hodině hry Severočechy do vedení. „Stoper chtěl míč rozehrát, ale skočilo mu to a já už jsem šel sám na bránu. Snažil jsem se jen trefit na zadní tyč a byl jsem rád, že to tam spadlo,“ povídal.

Vedení drželi Ústečané až do 51. minuty, kdy se tvrdou ranou pod břevno prosadil Filip Hašek. „Udělali jsme chybu na straně hřiště a Hašan to tam dobře provedl. Při střele mu to trochu skočilo a trefil to pod břevno, kam určitě nemířil,“ litoval forvard Army Pouček.

V 77. minutě pak byli domácí blízko obratu, změnu skóre ale odmítl gólman Zacharda a ránu Hadaščoka vyrazil na tyč. V dalším průběhu už si hosté výsledek pohlídali a mohli se tak radovat z premiérového jarního bodu.

„Bereme ho. Teď nás čeká reprezentační přestávka a během těch dvou týdnů se budeme muset dobře připravit na České Budějovice, abychom je doma porazili,“ dodal na závěr Lukáš Pouček.

Vlašim - FK Ústí n. L. 1:1 (0:1)Branky: 51. F. Hašek – 15. Pouček. Rozhodčí: Klíma – Koval, Kožár. ŽK: Martykán, Kateřiňák, Pícha (všichni Ústí). Diváci: 402.

Vlašim: Nguyen – Wiesner, Štochl, Piško, Tusjak – Janda (77. Hrebeniuk), F. Hašek (85. Duga), Kulhánek, Kučera – Hadaščok (88. Jíra), Jeslínek. Trenér: M. Hašek.

Ústí nad Labem: Zacharda – Zeman, Pimpara, Leibl, Kateřiňák – Peterka, Jindráček, Pouček (89. Miskovič), Gilián (73. Výborný) – Martykán, Procházka (67. Pícha). Trenér: Skála.