Mojžíř byl při střelecké chuti a zničil celek Srbic

Mojžíř – Fotbalisté Mojžíře si na své konto připsali třetí domácí vítězství v řadě a shodou okolností to bylo vždy po výsledku 4:1. Postupně střeleckou formu domácích odnesly celky Jílového, Šluknova a v posledním kole 1.A třídy i mančaft ze Srbic.

4.11.2013

Fotbalisté Mojžíře (žlutí) doma porazili Srbice vysoko 4:1.Foto: DENÍK/Rudolf Hoffmann

Jak je zvykem, tak se fotbalisté Mojžíře od prvního hvizdu tlačí do zakončení. Aby ne, když na ně chodí v průměru ke dvěma stovkám fanoušků. „Začali jsme náporem a první poločas se hrál v naší režii. Král protáhl z dálky gólmana," komentoval dění na mojžířském pažitu sekretář Josef Kolankiewicz.

V 19. minutě se poprvé řvalo gól. Útočník Vitásek načal skóre po úspěšném zakončení hlavou. „Druhý gól, který jsme dali, rozhodčí neuznali pro faul na brankáře. Ještě se na malém vápně dostal do šance Valenta, ale pálil slabě," řekl Kolankiewicz.

Poločasová přestávka hrála více do karet Srbicím, domácí se dostali z tempa a po nedorozumění obránce s brankářem bylo z čista jasna srovnáno. „Až do šedesáté minuty to byl vyrovnaný souboj, pak jsme opět dostali soupeře pod tlak. Jejich brankář ale chytal jako ďábel," povídal sekretář Mojžíře.

Trápení v koncovce rázně uťal až kanonýr Tichovský, který si při rohu naskočil na přední tyč a poslal Mojžíř do vedení. „V tu chvíli to soupeř otevřel a měli jsme více prostoru k rychlým výpadům. Svým druhým gólem se po akci Vitáska blýskl Tichovský a v závěru zápasu se trefil do protipohybu gólmana Cigánek," dodal Kolankiewicz.

Mojžíř se tak dál drží ve středu tabulky a v příštím kole narazí v derby na Střekov, který v posledním utkání nestačil na domácím hřišti na Pokratice a prohrál 1:3.

Mojžíř – Srbice 4:1 (1:0) Branky: Tichovský 2, Vitásek, Cigánek – Partík. Rozhodčí: Sabo. ŽK: 1:3. Diváci: 180.
Mojžíř: Koucký – Valenta, Seidl, Král, Neuman – Valta (76. Zabloudil), Fiala, Králik (63. Sikora), Cigánek – Tichovský, Vitásek.

Autor: Jiří Šlaj

4.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Primátor Teplic a senátor Jaroslav Kubera.
8

Jaroslav Kubera: Novoroční projev mám v hlavě, pak ho stačí jen dopilovat

Jan Čaloun, Slovan Ústí nad Labem

ROZHOVOR: Snad se od Američanů přiučíme práci s mládeží, doufá Čaloun

Chmelnice jsou méně plné, o úrodě rozhodnou nejbližší dny

Ústecký kraj – Chladné a suché měsíce neprospěly rostlinám na konstrukcích. Teď by potřebovaly vláhu.

Nejdříve strážníkovi nadával, potom mu dal „hlavičku“

Ústí nad Labem - K soudu půjde muž (32) za útok na veřejného činitele. Občan ústeckého Krásného Března se dal do sporu se strážníkem.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Chlumec - Slunce láká k vodě, správné prázdniny mají být plné her a radovánek. Chlumecký rybník nabízel v pátek vyhřátou vodní hladinu plavcům i rybářům.