Mojžíř byl při střelecké chuti a zničil celek Srbic

Mojžíř – Fotbalisté Mojžíře si na své konto připsali třetí domácí vítězství v řadě a shodou okolností to bylo vždy po výsledku 4:1. Postupně střeleckou formu domácích odnesly celky Jílového, Šluknova a v posledním kole 1.A třídy i mančaft ze Srbic.

4.11.2013

Fotbalisté Mojžíře (žlutí) doma porazili Srbice vysoko 4:1.Foto: DENÍK/Rudolf Hoffmann

Jak je zvykem, tak se fotbalisté Mojžíře od prvního hvizdu tlačí do zakončení. Aby ne, když na ně chodí v průměru ke dvěma stovkám fanoušků. „Začali jsme náporem a první poločas se hrál v naší režii. Král protáhl z dálky gólmana," komentoval dění na mojžířském pažitu sekretář Josef Kolankiewicz.

V 19. minutě se poprvé řvalo gól. Útočník Vitásek načal skóre po úspěšném zakončení hlavou. „Druhý gól, který jsme dali, rozhodčí neuznali pro faul na brankáře. Ještě se na malém vápně dostal do šance Valenta, ale pálil slabě," řekl Kolankiewicz.

Poločasová přestávka hrála více do karet Srbicím, domácí se dostali z tempa a po nedorozumění obránce s brankářem bylo z čista jasna srovnáno. „Až do šedesáté minuty to byl vyrovnaný souboj, pak jsme opět dostali soupeře pod tlak. Jejich brankář ale chytal jako ďábel," povídal sekretář Mojžíře.

Trápení v koncovce rázně uťal až kanonýr Tichovský, který si při rohu naskočil na přední tyč a poslal Mojžíř do vedení. „V tu chvíli to soupeř otevřel a měli jsme více prostoru k rychlým výpadům. Svým druhým gólem se po akci Vitáska blýskl Tichovský a v závěru zápasu se trefil do protipohybu gólmana Cigánek," dodal Kolankiewicz.

Mojžíř se tak dál drží ve středu tabulky a v příštím kole narazí v derby na Střekov, který v posledním utkání nestačil na domácím hřišti na Pokratice a prohrál 1:3.

Mojžíř – Srbice 4:1 (1:0) Branky: Tichovský 2, Vitásek, Cigánek – Partík. Rozhodčí: Sabo. ŽK: 1:3. Diváci: 180.
Mojžíř: Koucký – Valenta, Seidl, Král, Neuman – Valta (76. Zabloudil), Fiala, Králik (63. Sikora), Cigánek – Tichovský, Vitásek.

Autor: Jiří Šlaj

4.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Trucker Adam Lacko z roudnické Buggyry si v Le Mans připsal dvanácté vítězství sezony a míří za premiérovým evropským titulem. Foto: Buggyra
7

Lacko si k narozeninám nadělil vítězství. Titul ještě počká

Zažít Střekov jinak.
56

Výtěžek z Běhu kampusem putuje na Lékaře bez hranic

Ústí n. L. - Desítky závodníků pokořily v sobotu jednu z nejnáročnějších amatérských běžeckých tratí v Ústeckém kraji. Třetí ročník Běhu kampusem ústecké univerzity letos navíc pomohl částkou 9 850 korun humanitární organizaci Lékaři bez hranic.

Valtířov u Velkého Března – K obraně své vlasti před nacistickým nebezpečím nastoupil 23. září 1938 jeden milion 250 tisíc mužů, obyvatel Československa. Tuto událost v sobotu ve Valtířově připomněla celorepubliková akce Světla nad bunkry.

Ústí nad Labem - Škola si na svůj den otevřených dveří připravila bohatý program.

Ústí nad Labem – Eleganci, krásné kostýmy dam i strhující výkony tanečních párů nabídl sobotní podvečer a večer v Domě kultury Ústí. Taneční škola Quick populárního tanečního mistra Vladimíra Kubáta zde zažila 27. ročník.