Fotbalisté Neštěmic mají v krajském přeboru první výhru. Hned v úvodním utkání nové sezóny otočily duel v Bílině a i bez jedné z opor, Lukáše Kroka, si odvezly výhru 2:1.

„Do základní sestavy jsme dali několik mladíků tak, jak jsme slibovali před sezónou. Ukázalo se, že jde o dobrý tah, od úvodu jsme si vytvářeli tlak,“ řekl Martin Beran, trenér Neštěmic. Jenže jeho celek neproměnil několik šancí, Memeti trefil brankovou konstrukci, naopak domácím se povedl rychlý brejk a v poločase tak vedla Bílina 1:0.

„Do druhé půle jsme nastoupili odhodlaní výsledek otočit. Věděli jsme, že když proměníme šance, podaří se to,“ líčil Beran. Za své úsilí byli hráči Lva nakonec odměněni, Procházka proměnil pokutový kop, Wajshajtl zúročil skvělý centr Memetiho.

1.kolo krajského přeboru, fotbal: SK Brná-Horní Jiřetín 4:3 pk

V závěru ještě lapil Čermák stoprocentní příležitost Bíliny, jejíž hráči o chvilku později nedokázali dostat míč do prázdné branky. Neštěmice tak i bez svého kanonýra, navíc s řadou mladých odchovanců, vezou první body z venku, v příštím kole přivítají doma v derby Brnou.

FK Bílina - FK Neštěmice 1:2 (1:0)
Branky Neštěmic: Procházka (PK), Wajshajtl. Rozhodčí: Matas. ŽK: 2:5. Diváci: 200.
FK Neštěmice: Čermák - Stehlík (69. Hrabánek), Klier, Procházka, Hönl - Stukheil (86. Křivan), Reischel (50. Duna), Wajshajtl - Martínek, Memeti - Lehký