Branky vítězů obstarali v 10. minutě Mihálik a po hodině hry Breda. „Utkání splnilo svůj účel, opět jsme nechali zahrát všechny hráče. Jen se nám trochu rozrostla marodka, Diviš má asi horečku, s nataženým svalem nebyli k dispozici ani Doležal a Kučera. Kubista dostal hned v začátku zápasu loktem do obličeje a má zřejmě zlomenou nosní přepážku. Celkově byl ale přístup od hráčů dobrý, kluci i v tom horku sehráli slušný zápas. První půle byla trochu kvalitnější, druhou půli Žižkov přeci jen více vystrkoval růžky," konstatoval po vítězství jablonecký trenér Zdeněk Klucký.

TEPLICE BUDOU NA JIHU DO PÁTKU

Fotbalová pauza je minulostí, druhou letní prověrku za sebou mají i tepličtí Skláři, kteří porazili na soustředění v Písku rovněž druholigové Táborsko 3:1 Branky žluto-modrých obstarali v první půli nováček z Vítkovic Gebert a po poločase Žitný a Červenka.

Stejně jako proti Modlanům (8:0) využil teplický trenér Daniel Šmejkal dvou různých jedenáctek pro každý z poločasů. Jeho svěřenci budou na jihu Čech do pátku.

Úvodní test, a to pořádně těžký, má za sebou i druholigové Ústí nad Labem, které se představilo v Plzni a vicemistrovi minulé sezony nejvyšší soutěže podlehlo vysoko 1:8. Jedinou branku poražených dal ve 12. minutě Richter.

Přípravné zápasy:FK Jablonec – Viktoria Žižkov 2:0 (1:0). Branky: 9. Mihálik, 60. Breda.
Sestava Jablonce: I. poločas: Hrubý – Jankovič, Pernica, Kodr, Zelený – Hübschman – Masopust, V. Kubista (12. Považanec), Breda – Mihálik, Janetzký. II. poločas: Bárta – Rys, Lischka, Kouřil, Hanousek – Masopust, Považanec, Pospíšil, Breda – Mehanovič, Mihálik.
FK Teplice – Táborsko 3:1 (1:1). Branky Teplic: 31. Gebert, 73. Žitný, 81. Červenka. Sestava Teplic I. poločas: Chudý – Strada, Ljevakovič, Jeřábek, Krob – Fillo, Kučera, Gebert, Martirosyan – Rezek, Vaněček. II. poločas: Grigar – Vondrášek, Šušnjar, Kodeš, Hyčka – Dressler, Soungole, Žitný, Vošahlík – Červenka, Haljeta.
Plzeň – FK Ústí nad Labem 8:1 (4:1). Branky: 5. a 29. Krmenčík, 20. Kopic, 35. Bakoš z pen., 62. Kolář, 75. Ivanschitz, 81. Petržela, 88. Řezníček – 12. Richter. Sestava Ústí nad Labem: I. poločas: Kotěra – Zeman, Pimpara, Vaněk, Šnirc – Martykán, Richter – Kunc, Výborný, Jindráček – Matějka. II. poločas: Syrkovskij – Gilián, Seidl, Peterka, Leibl – Jelínek, Miskovič – Zoubek, Heřman, Procházka – Kacafírek.