Hrdinou duelu se stal exsparťanský útočník Michal Dragoun, který kanonádu Lvů v šesté minutě odstartoval a v dalším průběhu útočného klání plného tvrdých střetů přidal ještě čtyři finální přihrávky. „Tolik bodů jsem v jednom utkání udělal naposledy někdy v juniorech. Jsem rád, že se mi začíná dařit a že jsem na tom i psychicky lépe než když jsem přišel ze Sparty,“ radoval se po duelu Dragoun.

I trenér týmu Miloslav Hořava byl s výkonem svých svěřenců spokojený. „Tentokrát nemám hráčům co vytknout. Vyhráli jsme jednoznačně a zaslouženě. Konečně jsme svou převahu dokázali gólově vyjádřit. Hráčům každým vstřeleným gólem narůstalo sebevědomí a podle toho potom ten zápas vypadal,“ řekl k vítězství kouč Lvů.

Kaňkou na utkání, které chvílemi zdvihalo diváky ze sedadel, bylo několik nepříjemných zranění ústeckých hráčů. Ve 24. minutě po souboji u mantinelu zůstal na ledové ploše bezvládně ležet brankář Zdeněk Orct a nejednoho fanouška přejel mráz po zádech. „Zdeněk má nakonec naraženou krční páteř. Jsme rádi, že to není nic vážnějšího,“ oddychl si Hořava a pokračoval ve výčtu zraněných. „Honza Čaloun dostal ránu do hlavy a odjel na pozorování do nemocnice a Robin Hanzl má vyražené zuby,“ dodal kouč ústeckých hokejistů.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Dukla Jihlava 8:1

Třetiny: 2:0, 2:0, 4:1. Branky a nahrávky: 6. Dragoun (Čaloun, Bolf), 9. Heřman (Prorok), 25. Sklenička (Čaloun, Dragoun), 28. Sklenička (Dragoun, Čaloun), 42. Šagát (Bolf, Dragoun), 48. Šagát (Bolf, Dragoun), 52. Klobouček (Šaffer, Kloz), 52. Špirko (Prorok) – 57. Hanzal (Dolníček, Štrach). Rozhodčí: Petružálek – Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 5:9, navíc Hradecký (JIH) 5 min. do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 2133.

Ústí: Orct (24. Volke) – Klobouček, Zeman, Novotný, Vágner, Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar – Janků, Pazourek, Kloz – Šagát, Špirko, Šaffer – Čaloun, Dragoun, Sklenička – Heřman, Hanzl, Prorok.

Jihlava: Řehoř (52. Vajner) – Staněk, Malena, Ficenc, Štrach, Posmyk, Novák, Bílek, Kašpar – Hradecký, Bakus, Hodek – Rytnauer, Dolníček, Hanzal – Dvořák, Bezděk, Suk – Krupka, Kotlík, Jonáš.