Už první minuta naznačila, že se v utkání diváci nudit nebudou. Šance se střídaly ze strany na stranu a diváci viděli celkem tři branky. Skóre zápasu otevřel už ve druhé minutě domácí forvard Šaffer, ale soupeř dokázal v 16. minutě srovnat krok gólem Jeslínka. Ještě do přestávky šli ale Ústečané znovu do vedení, když se mladík Kloz zblízka nemýlil.

Ani start do druhé části se hostům nevydařil. Už ve 26. minutě se prosadila nestárnoucí hvězda Lvů Jan Čaloun a poslala tak domácí tým do dvoubrankového vedení. Chomutov ale zbraně nesložil a přidal na obrátkách. Snaha hostů přinesla ovoce ve 34. minutě, kdy po obrovském závaru před brankou Lvů skóroval Procházka.

Do posledního dějství vstoupili Ústečané s cílem zápas rozhodnout. Jejich plány ale svou trefou ve 46. minutě značně narušil hostující Domin. Tlak Lvů ale sílil a v následné přesilové hře neměli k vedení daleko. Pět vteřin po jejím skončení rozjásal necelou tisícovku diváků obránce Klobouček, jehož rána od modré skončila až za zády chomutovského brankáře. Definitivní pojistku přidal v 54. minutě po individuální akci ústecký talent Vrtek a rozhodl tak o tom, že svěřenci trenéra Petra Rosola ani ve druhém severočeském derby během 24 hodin nezaváhali.

Ústečtí Lvi - KLH Chomutov 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Šaffer (Klobouček, Havlíček), 18. Kloz (Vrtek, M. Novák), 26. Čaloun (Heřman, P. Kříž), 51. Klobouček (Hovorka), 54. Vrtek - 16. Jeslínek (Charousek, Hašek), 34. Procházka, 46. Domin (Tauš). Rozhodčí: M. Novák - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 10:11. Bez využití. Diváci: 937.

Ústí: Salfický - Novotný, Klobouček, Mizera, Pojkar, Vobořil, Gýna, O. Kříž, Brož - Čaloun, Šagát, Heřman - P. Kříž, Kloz, Hovorka - Šaffer, Novák, Vrtek - Havlíček, Mikulík, Sklenička. Trenér: Rosol.

Chomutov: Hollý - Pulpán, Malinksý, Všetečka, Grof, Trefný, Pavlas, Ťupa, Rotta - Procházka, Kraft, Míka - Eiselt, Mikšovic, Fábry - Hašek, Charousek, Jeslínek - Malát, Domin, Tauš. Trenér: Rulík.