O čtvrtém vítězství v derby s Kadaní rozhodl obhájce loňského prvenství už v první dvacetiminutovce. Lvi se do své kořisti nemilosrdně zakousli a už v 9. minutě zápasu otevřel přesilovkovou ranou skóre obránce Pojkar. O necelé dvě minuty později navíc vedli Ústečané už o dvě branky, když se prosadil talentovaný mladík Kloz.

Hráči Slovanu se nadále tlačili do útoku a v 17. minutě se dočkali třetího gólu, když další přesilovku využil kapitán Lvů Jan Klobouček.

Domácí hokejisté se sice na začátku druhého dějství vrátili do zápasu, když se prosadil Malát, favorizovaní Lvi ale opět zvýšili obrátky a tříbrankový náskok jim svou druhou trefou v utkání vrátil Klobouček.

Poslední dějství už se v Kadani dohrávalo jen z povinnosti. Domácí hráči neměli na zvrat síly a hosté pohodlně navyšovali své vedení. Na 5:1 zvýšil ve 45. minutě Pojkar a krátce před koncem klání dokonal zkázu Kadaně Přeučil.

Domácím hráčům tak po čtyřech porážkách v play off v řadě skončila sezona, zatímco Ústečtí Lvi mohou dál snít svůj sen o návratu do extraligové soutěže. Nyní na svěřence kouče Petra Rosola čeká několikadenní pauza, během které se dozví jméno svého semifinálového so­ka.

Kadaň – Ústečtí Lvi 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Malát (Hofmeister, Milotinský) – 9. Pojkar (Němeček, Hovorka), 10. Kloz (Alinč, Pazourek), 17. Klobouček (Pajič, Hovorka), 34. Klobouček (Pajič), 45. Pojkar (Němeček, Pazourek), 57. Přeučil (Mikulík). Rozhodčí: Šindler, Horák – Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 9:6, navíc Hovorka (ÚL) 10 min. osobní trest. Využití: 0:4. Muž zápasu: Pojkar. Konečný stav série: 0:4.

Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar, O. Kříž, Klobouček, Novotný, Gureň, Gýna, Sklenička – Kloz, Alinč, Pazourek – Hovorka, Pajič, Heinisch – Šagát, P. Kříž, Šaffer – Pšurný, Mikulík, Přeučil. Trenér: Rosol.

SK Kadaň:
Štěrba – Szakal, Schmidt, Rutta, Zmeškal, Ťupa, Hartmann, Mašek – Tsyganov, Sikora, Seman – Mužík, Freiberg, K. Ton – Rohan, Bursík, Balázs – Derfler, Hofmeister, Malát – Milotinský. Trenér: Antonik.