Už úvod zápasu naznačil, že to Severočeši s obhajobou loňské semifinálové účasti nebudou mít jednoduché. V 6. minutě ujel nepozorné obraně Lvů Matějovský a nedal Orctovi žádnou šanci. Druhý gól domácích pak krátce před první sirénou přidal při vlastním oslabení zkušený forvard Divíšek.

Na začátku druhého dějství to s hráči Slovanu vypadalo ještě hůř, na 3:0 totiž ve 23. minutě zvýšil Nouza.

Radost domácích fanoušků ale netrvala dlouho. Už po několika vteřinách se nechal vyloučit Jindra a Lvi nabídnutou početní výhodou nepohrdli. Nahrával Klobouček, zakončoval Ludvík.

Zpátky do zápasu se Severočeši vrátili krátce po jeho polovině, kdy zahrávali dvojnásobnou přesilovku. Tu přetavil v kontaktní gól Jan Alinč, když napřáhl a puk z jeho hole propadl Valentovi výstrojí.

Do závěrečné třetiny nastoupili Lvi s odhodláním vyrovnat, se všemi jejich pokusy si ale gólman Valent poradil. Necelých pět minut před koncem navíc zvýšil na 4:2 Mach a rozhodl o výhře Středočechů. Lvi tak loňské vítězství (5:4) na ledě rivala z Mladé Boleslavi nezopakovali.

Další utkání v Tipsport Cupu odehrají hráči Slovanu už ve čtvrtek, kdy se od 17 hodin představí na ledě extraligových Bílých Tygrů z Liberce.

Mladá Boleslav – Ústečtí Lvi 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Matějovský (Duben, Jensen), 19. Divíšek (Jindra, Žabka), 23. Nouza (Čížek, Handlovský), 56. Macho (Marušák, Macháček) – 25. Ludvík (Klobouček, Janků), 34. Alinč (Němeček, Dragoun). Vyloučení: 6:10. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 960.

M. Boleslav: Valent – Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Vrba, Duben, Čížek, Hay – Rizk, Boháč, Divíšek – Fabuš, Macho, Pabiška – Vrbata, Matějovský, Jensen – Bahenský, Nouza, Handlovský. Trenér: Tlačil.

Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Brož, Gureň, Vojta, Boháč – Mikulík, Alinč, Dragoun – Janků, Pajič, Ludvík – Hovorka, Diviš, Čurilla – Kloz, Hanzal, Rod. Trenér: Rosol.