V brance Lvů se objevil poprvé v sezoně místo Zdeňka Orcta jeho parťák Pavel Francouz. V úvodu utkání však moc práce neměl. To jeho protějšek Hořčička se víc zapotil.

Asi nejhůře mu bylo, když se před ním zjevil Alinč, ale ústecký forvard svojí stoprocentní šanci spálil. Ve 13. minutě Slovan hrál vůbec první přesilovku utkání a Říhovo hákování Lvi bleskurychle potrestali.

Přesně po dvaceti vteřinách napřáhl ke krásné ráně Marek Čurilla a jeho tvrdá rána se otřela o břevno a následně zapadla za Hořčičku. Byl to vůbec premiérový zásah posily z Kladna.

O čtyři minuty kapituloval domácí gólman znovu. Tentokrát dostal lacinou branku od Alinče. V páté minutě prostředního dějství zahrozili také znojemští hráči, jmenovitě Haman, dvakrát v rychlém sledu. Pokaždé střílel z hranice brankoviště, ale Francouz výbornými zákroky drží čisté konto.

O čisté konto přišel Francouz v polovině utkání, kdy domácí zúročili povedené poslední minuty v první gól. Štach se v mezikruží vyhnul hokejkám protihráčů a zavěsil nad vyrážečku brankáře k levé tyči.

Znojmo pokračovalo v útočném hokeji i na začátku poslední třetiny. Ve 43. minutě srovnal Říha, který propálil Francouze mezi betony.

O deset minut později strhl vedení na svojí stranu Slovan. Domácí Vyletelka se zbytečně nechal vyloučit a po sedmi vteřinách dal vítěznou branku Milan Mikulík.

Jenže 153 vteřin před závěrečnou sirénou srovnal Vrba, když vystřelil na hostujícího brankáře, jenž si puk srazil za svá záda. V prodloužení gól nepadl a tak rozhodly až nájezdy. Trenér Slovanu poslal do branky Zdeňka Orcta.

Jako jediný byl v loterii úspěšný Marek Čurilla a spolu s vystřídavším Orctem se stávají hrdiny utkání, v němž Ústí bere dva body.

Znojmo – HC Slovan 3:4 po s. n.

Branky a nahrávky: 28. Štach (Plášek), 43. Říha (Vyletelka, Staněk), 58. Vrba (Podešva) – 13. Čurilla (Hanzl), 17. Alinč (Pazourek), 53. Mikulík (Holomek, Kanko), rozh. náj. Čurilla. Rozhodčí: Ondřej. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Třetiny: 0:2, 1:0, 2:1 – 0:0.

Orli Znojmo: Horčička - Rangl, Pláněk, Kania, David, Kolafa, Klimeš, Lattner - Plášek, Haman, Orsava - Havlík, Hradecký, Beroun - Vyletelka, Říha, Staněk - Rachůnek, Podešva, Vrba.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz - Poživil, Gureň, Holomek, Hořava, Klobouček, Němeček, Pojkar, Zeman - Alinč, Čurilla, Hanzl - Rod, Hovorka, Janků - Kanko, Ludvík, Pajič - Mikulík, Pazourek, Šagát.