Báli jsme se o výsledek, přiznal Orct

Ústí nad Labem – První polovinu zápasu se nudil, ve druhé zase nevěděl, kde mu hlava stojí. Brankář Ústeckých Lvů Zdeněk Orct prožil na ledě Hradce Králové bláznivý zápas. Severočeši vedli v polovině utkání 4:0, vyhráli ale těsně 4:3. „Nakonec jsme se ještě báli o výsledek,“ přiznal zkušený gólman.

11.1.2011

Brankář Zdeněk Orct pomohl svým výkonem Ústeckým Lvům k vítězství 4:3. Foto: Deník/ David Taneček

Zdeňku, jak byste utkání v Hradci zhodnotil?
Zápas se pro nás zpočátku vyvíjel velmi dobře. Dávali jsme krásné góly a proměňovali šance, které jsme měli. Bohužel postupem času jsme přestali hrát. Když za třetinu nevystřelíte na bránu, tak je to špatné.

Zápas jste měli dobře rozehraný, vedli jste 4:0. Čím si vysvětlujete zkrat ve druhé polovině utkání?
Zaprvé si myslím, že jsme se lehce dostali do vedení a možná i proto jsme o něj pak lehce málem přišli. Jinak ale musím přiznat, že Hradec hrál opravdu dobře. My jsme hráli výborně jen v první polovině utkání, konec se nám nepovedl, což se někdy stane.

Byly klíčovým okamžikem zmrtvýchvstání Hradce dva slepené góly v závěru druhé třetiny?
Určitě. Kdybychom tu třetinu dohráli v pohodě, tak by asi bylo hotovo. Navíc jsme měli trestné střílení, ze kterého jsme mohli zvýšit na 5:0. Ten výsledek už by pak byl jednoznačný.

Nepomýšlel jste v tu chvíli na to, že byste na východě Čech mohl vychytat čisté konto?
Ne, na to jsme nemyslel. Na to myslím až tak dvě minuty před koncem zápasu (smích). Samozřejmě, že je čisté konto hezká věc, navíc za něj mám jediné prémie, které mi ještě zůstaly, ale v půlce zápasu je strašně brzo. V tu chvíli jsem byl rád, že vedeme a přál jsem si, abychom přidali další gól, aby to bylo jasné.

Jenže to se nestalo a nakonec jste se ještě strachovali o výsledek…
To ano. Ale myslím, že pro diváky to byl hezký hokej. V posledních zápasech vůbec předvádíme dobrou hru, narozdíl od začátku prosince.

Díky výhře jste zvýšili náskok na druhý Chomutov už na čtyři body. To vás asi těší, že?
Určitě. Chomutov si stejně jako my dal cíl vyhrát základní část. Ještě sice zbývá hodně zápasů do konce nadstavbové části, ale hlavní je, že jsme odskočili těm dalším týmům. Teď už se v podstatě rozhoduje mezi námi a Chomutovem o tom, kdo začne play off doma.

Ve středu (18.00) doma v dalším duelu přivítáte tým z Olomouce. Takže další těžký zápas…
V soutěži teď není slabých týmů. Všichni mají kvalitní mančafty. Doma jsme ale poslední dobou odehráli výborné zápasy. Respekt ze soupeře samozřejmě máme, ale každý domácí zápas chceme vyhrát a nic jiného se od nás ani neočekává.

11.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Ústečtí strážníci kontrolují restaurace.

Severní Terasa je pod dohledem strážníků. Kontrolují restaurace i bezdomovce

Sedmdesátou hokejovou sezonu oslavil ústecký Slovan utkáním hvězd.

V Ústí mají pukomet! Vychová Slovan dalšího Neuvirtha?

Mladík kradl v obchodech, co mu přišlo pod ruku. Hrozí mu vězení

Ústí nad Labem - Kradl v prodejnách oblečení jídlo i cukrovinky. Škoda na odcizených věcech dosáhla zhruba 9 tisíc korun.

POVODNĚ 2002: Ježíšek dorazil na povodňové vlně. Lidé brali obchody útokem

Ústí nad Labem - Vánoční nákupní horečka uprostřed léta? Před 15 lety ji zažil Penny Market na panelovém sídlišti v ústecké čtvrti Krásném Březno. Lidé tu v obavě před blížící se povodní vzali obchod útokem.