Jako první zahrozil kladenský obránce Toman, puk se ústeckému gólmanovi po jeho střele vysmekl z lapačky a skončil na tyči. Pak už se stav měnil. Po rychlé akci skóroval domácí J. Lev. Poté nevyužili hokejisté Lvů přesilovku při vyloučení Piskáčka a hosté pak stav srovnali. Nad beton Francouze zamířil Lepine a v závěru první třetiny byl vyloučen ústecký Kučný, který ke dvěma minutám dostal ještě desetiminutový trest.

Ve druhé dvacetiminutovce padly dvě branky, obě do sítě hokejistů Ústí a obě při přesilové hře. Nejprve byl vyloučen Sklenička a přesně zamířil Bicek, když navíc Francouz měl zakrytý výhled. O chvíli později zamířil na trestnou lavici Boháč a pohlednou akci Kladna zakončil přesnou trefou Kuchler.

Pouze 33 sekund stačilo hokejistům Kladna na zvýšení náskoku na 4:1. Pálil Procházka a přesně tečoval Stieler. Odpověď Lvů na snížení však netrvala dlouho, když na Cháberu vyzrál Třetina.

Domácí celek měl šance na snížení, ale Chábera byl nepřekonatelný. Zlikvidoval šance Lva, Pajiče, Roubíka i kapitána Lvů Kloboučka, na druhé straně zase zahrozil Bicek. Mužstvo Ústí se pokusilo i o hru bez brankáře, ale změnit stav už nedokázalo.

Lvům ještě před zahájením bojů o body zbývají sehrát dvě utkání, v úterý 6. září hostí Most a o dva dny později čeká v generálce na domácí mistrovský duel s Pískem celek Kadaně.

Ústí - Kladno 2:4 (1:1, 0:2, 1:1). Branky: 8. Lev (Ludvík, Rod), 44, Třetina (Pazourek) – 18. Lepine (Eberle, Kafka), 32. Bicek (Drtina), 34. Kuchler (Hlaváč, Piskáček), 41. Stieler (L. Procházka) Rozhodčí: M. Novák – Bečvář, M. Beidermann. Vyloučení: 5:4, navíc domácí Kučný 10 minut. Využití: 0:2.
Ústí: Francouz – L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Sklenička – Třetina, Alinč, Pazourek – Šagát, Roubík, Kotrla – R. Kovář, Pajič, Boháč – J. Lev, Rod, Ludvík.
Kladno: Chábera – Lepine, Drtina, D. Růžička, Toman, Piskáček, L. Procházka, Kameš, P. Skrbek – Hlaváč, Stieler, M. Hořava – Bicek, Knotek, Kuchler – Hovorka, Dragoun, Bílek – Eberle, Bělohlav, Kafka.