Chomutov – Na tohle derby budou hokejoví fanoušci ještě dlouho vzpomínat! Třetí letošní souboj chomutovských Pirátů s Ústeckými Lvy nabídl nádhernou podívanou a deset branek.

7.12.2011 5

Ústečtí hokejisté (tmavé dresy) prohráli na ledě Chomutova 4:6.Foto: DENÍK/Jan Vraný

Spokojenější byli po utkání domácí hokejisté, kteří soka z Ústí porazili 6:4, když o své výhře rozhodli až dvěma góly v poslední minutě a stáhli náskok lídra tabulky na šest bodů.

„Nebyli jsme horším mužstvem, vyhrál šťastnější. Škoda, že jsme dostali dva góly v poslední minutě první třetiny, i přesto jsme ale dokázali utkání zdramatizovat a vyrovnat. Bohužel jsme si ale nechali po další chybě dát gól půl minuty před koncem. Je to obrovská škoda,“ řekl po utkání trenér Lvů Petr Rosol.

Jeho tým byl v derby lepší, doplatil však na časté fauly a chyby v defenzivě. První gól inkasovali Lvi ve 12. minutě, kdy proměnil přesilovku Hafenrichter. Radost Pirátů ale neměla dlouhé trvání. Už po šestnácti vteřinách vyrovnal Rod a o minutu později dokonal obrat Ludvík.

Jenže Piráti dokázali trestat fauly Lvů a na konci první části dvěma přesilovkovými góly otočili skóre ve svůj prospěch. Jejich náskok navíc ještě narostl na začátku druhé části, kdy se trefil Gajovský a vyhnal tak Orcta na střídačku. Jeho náhradník Francouz si dlouho počínal suverénně a ve 35. minutě sledoval, jak se jeho spoluhráči radují z kontaktní trefy Šagáta. A když se pak šest a půl minuty před koncem duelu prosadil Ludvík, bylo drama na světě.

Na očekávané prodloužení ale nakonec nedošlo. Půl minuty před koncem zápasu zmrazil ústecké naděje druhým gólem hrdina utkání Hafenrichter a při power play uzavřel skóre Hruška.

Piráti Chomutov – Ústečtí Lvi 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Hafenrichter (Sikora), 20. Kraft (Hruška, Pulpán), 20. Lapšanský, 22. Gajovský (Mrázek), 60. Hafenrichter (Seman), 60. Hruška (Hřebejk) – 13. Rod (Handlovský, Kovář), 13. Ludvík (Roubík), 35. Šagat (Klobouček, Roubík), 54. Ludvík (Roubík). Rozhodčí: Vampola – Pěkný, Tenk. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. Diváci: 3980.

Chomutov: Hanuljak – Mrázek, Havíř, Palin, Jillson, Pulpán, Grof, Bartejs, Rutta – Hromas, Kraft, Sikora, Seman, Hřebejk, Ondřej, Procházka, Hruška, Lapšanský, Gajovský, Hafenrichter, Heřman. Trenér: Sýkora.

Ústečtí Lvi: Orct (22. Francouz) – Zeman, Boháč, Pavlík, Čermák, Klobouček, Rod, Pazourek, Voráček, Husák, Lev, Laš, Roubík, Šagat, Handlovský, Kovář, Třetina, Holomek, Ludvík, Sklenička. Trenér: Rosol.

Zpracovali Pavel Přibyl a Pavel Mikeš

7.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 5

Odbornou praxi sbírají žáci průmyslovky i v zahraničí.

Průmyslovka posílá žáky na zkušenou do Finska a Německa

Rektor UJEP Martin Balej.
5

Věřím, že v září začneme stavět, říká rektor UJEP Martin Balej

Ústecko – To byla ale kanonáda! Fotbalisté Chlumce se po sérii tragických výkonů konečně probudili ze spánku. Partička kouče Petra Škvora doma znemožnila celek Boletic deseti góly a po třech porážkách za sebou si zlepšila náladu.

Ústí rozdělovalo desetitisícové dotace klubům na sportovní akce

Ústí nad Labem – Finance na akce sportovního kalendáře rozdělovali ústečtí radní.

Fanoušci poslední ústecké tramvaje chtějí začít s opravou. Zdarma

Ústí nad Labem - Zájem města opravit poslední ústeckou tramvaj rozhýbal její fanoušky. Během léta by chtěli začít pracovat na její záchraně.

Hanobení lidských ostatků do zákona o pohřebnictví neprošlo

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ – Nový zákon o pohřebnictví zavede speciální přípravnou místnost, ale také přijde města a obce draho. I o tom hovoří Antonín Cícha, ředitel pohřební služby z ústeckého Střekova. Zákon bude platit od příštího roku.