Chomutov – Na tohle derby budou hokejoví fanoušci ještě dlouho vzpomínat! Třetí letošní souboj chomutovských Pirátů s Ústeckými Lvy nabídl nádhernou podívanou a deset branek.

7.12.2011 5

Ústečtí hokejisté (tmavé dresy) prohráli na ledě Chomutova 4:6.Foto: DENÍK/Jan Vraný

Spokojenější byli po utkání domácí hokejisté, kteří soka z Ústí porazili 6:4, když o své výhře rozhodli až dvěma góly v poslední minutě a stáhli náskok lídra tabulky na šest bodů.

„Nebyli jsme horším mužstvem, vyhrál šťastnější. Škoda, že jsme dostali dva góly v poslední minutě první třetiny, i přesto jsme ale dokázali utkání zdramatizovat a vyrovnat. Bohužel jsme si ale nechali po další chybě dát gól půl minuty před koncem. Je to obrovská škoda,“ řekl po utkání trenér Lvů Petr Rosol.

Jeho tým byl v derby lepší, doplatil však na časté fauly a chyby v defenzivě. První gól inkasovali Lvi ve 12. minutě, kdy proměnil přesilovku Hafenrichter. Radost Pirátů ale neměla dlouhé trvání. Už po šestnácti vteřinách vyrovnal Rod a o minutu později dokonal obrat Ludvík.

Jenže Piráti dokázali trestat fauly Lvů a na konci první části dvěma přesilovkovými góly otočili skóre ve svůj prospěch. Jejich náskok navíc ještě narostl na začátku druhé části, kdy se trefil Gajovský a vyhnal tak Orcta na střídačku. Jeho náhradník Francouz si dlouho počínal suverénně a ve 35. minutě sledoval, jak se jeho spoluhráči radují z kontaktní trefy Šagáta. A když se pak šest a půl minuty před koncem duelu prosadil Ludvík, bylo drama na světě.

Na očekávané prodloužení ale nakonec nedošlo. Půl minuty před koncem zápasu zmrazil ústecké naděje druhým gólem hrdina utkání Hafenrichter a při power play uzavřel skóre Hruška.

Piráti Chomutov – Ústečtí Lvi 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Hafenrichter (Sikora), 20. Kraft (Hruška, Pulpán), 20. Lapšanský, 22. Gajovský (Mrázek), 60. Hafenrichter (Seman), 60. Hruška (Hřebejk) – 13. Rod (Handlovský, Kovář), 13. Ludvík (Roubík), 35. Šagat (Klobouček, Roubík), 54. Ludvík (Roubík). Rozhodčí: Vampola – Pěkný, Tenk. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. Diváci: 3980.

Chomutov: Hanuljak – Mrázek, Havíř, Palin, Jillson, Pulpán, Grof, Bartejs, Rutta – Hromas, Kraft, Sikora, Seman, Hřebejk, Ondřej, Procházka, Hruška, Lapšanský, Gajovský, Hafenrichter, Heřman. Trenér: Sýkora.

Ústečtí Lvi: Orct (22. Francouz) – Zeman, Boháč, Pavlík, Čermák, Klobouček, Rod, Pazourek, Voráček, Husák, Lev, Laš, Roubík, Šagat, Handlovský, Kovář, Třetina, Holomek, Ludvík, Sklenička. Trenér: Rosol.

Zpracovali Pavel Přibyl a Pavel Mikeš

7.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 5

Fotbal, Arma Ústí a Znojmo.
20

Arma koncertovala, Znojmu nadělila čtyřku

Pracovníci Městského obvodu Severní Terasa pod vedením Pavla Nožičky demontovali části dětského hradu.

Dětský hrad se rozpadá, peníze na nový radní neschválili

Tisíce milovníků hudby míří do Vroutku na Rock for Churchill

Vroutek /FOTOGALERIE/ – V pátek odstartuje další ročník Rock for Churchill, který si během let vydobyl místo mezi nejpopulárnějšími českými festivaly.

Ředitel ústeckého divadla Miloš Formáček: Sázíme na muzikál, balet i koncerty

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Muzikál Casanova, čtyři balety včetně pohádky i drama, operetu Ptáčník a slavnou Mozartovu Flétnu. To je nabídka nové sezony v Severočeském divadle v Ústí.