Domácí byli jasně lepší, přiznal Mach po další porážce Slovanu

Č. Budějovice – Tak takhle by to nešlo! Ústečtí hokejisté si začínají komplikovat závěr základní části WSM Ligy. V utkání 46. kola prohráli na ledě lídra tabulky z Českých Budějovic 1:5 a utrpěli už třetí porážku z posledních čtyř střetnutí.

29.1.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/Tomáš Urban

V tabulce klesli na šesté místo a přestože mají na sedmý Prostějov náskok pět bodů, už budou muset zabrat!

„Domácí byli od první do poslední minuty jasně lepší. My jsme přijeli s torzem, máme nějaká zranění. Přesto jsme chtěli podat zodpovědný výkon od začátku do konce, to se nám ale nedařilo. Rozhodla první třetina, kterou jsme prohráli 0:3,“ povídal po utkání pro web Motoru kouč Severočechů Miroslav Mach.

Hokejisté Ústí nevstoupili do zápasu dobře a už od 3. minuty prohrávali po trefě Fronka. Ještě v první třetině navíc dvakrát inkasovali a bylo prakticky rozhodnuto.

„Bylo vidět, že ta symbolická facka z Frýdku-Místku naše mužstvo nakopla. Dnes náš tým od začátku šlapal,“ pochvaloval si trenér domácího Motoru Antonín Stavjaňa. Jeho družstvo ve středu utrpělo na ledě Slezanů výprask 0:5, v sobotu ale nasázelo „bůra“ právě Ústečanům. Ve třetím dějství se totiž trefili ještě Chovan s Vakem a za Severočechy jen snížil Macek.

Slovan tak prohrál třetí ze čtyř zápasů a šanci vrátit se na vítěznou vlnu bude mít už v pondělí, kdy od 18.00 hostí na domácím ledě Benátky nad Jizerou. Všechny tři letošní vzájemné zápasy musely po výsledku 3:3 do prodloužení. Stane se tak i napočtvrté?

Č. Budějovice – Slovan Ústí 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)Branky a nahrávky: 3. Fronk (Vlček, Fillman), 15. Čermák (Pavlin, Vak), 18. Chovan (Nouza), 42. Chovan (Mucha), 44. Vak (Pavlin, Pýcha) – 46. Macek (Kasík, Z. Doležal). Rozhodčí: Grech – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 5707.

Č. Budějovice: Kváča – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík – Dostálek, Vak, Čermák – Chovan, Nouza, Heřman – Fronk, Vlček, Žovinec – Hřebejk, Škoda, Babka. Trenér: Stavjaňa.

Ústí: Volke – Husák, Vágner, Kasík, Macek, Zdvořáček, Málek – Dalecký, Roubík, Gengel – Doležal, Vrdlovec, Merta – Moučka, Kusý, Navarra – Markulinec, Komárek. Trenér: Mach.