Ústí nad Labem - Národní tým na severu Čech uspěl! Čeští hokejisté vstoupili v Ústí nad Labem do zápasové přípravy na květnové mistrovství světa v Rusku výhrou v Euro Hockey Challenge nad Německem 7:2.

6.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 6.4.2016

ČR - Německo 7:2. Foto: Deník/Karel Pech

Dvěma góly k tomu přispěl útočník Petr Holík, premiérové góly v reprezentaci zaznamenali debutant Martin Dočekal a Jan Rutta. Trefili se také Petr Koukal, Lukáš Radil a Tomáš Vincour. Odveta se hraje opět na ústeckém ledě, v pátek v 18:00.

Ovace pro Francouze

Největších ovací se dočkal brankář Pavel Francouz, který se vrátil na ústecký led po čtyřech letech. Po celý zápas fanoušci skandovali jeho jméno.

„Vnímal jsem to, ale spíš jsem se snažil soustředit na hru. Ovace jsem si užil až v závěru. Přijelo se i dost lidí z Litvínova, takže to bylo hezké přivítání na severu Čech," děkoval Francouz, který odchytal soutěžní zápas po čtvrt roce.

Dvougólový večer prožil na severu Čech zlínský útočník Petr Holík, který nastoupil v centru druhého útoku na křídlech s Červenkou a Zohornou. „Jsem rád, že jsme vyhráli a že se i i naše lajna prosadila," radoval se Holík. „Po té dlouhé pauze jsme se do toho těžko dostávali, ale pak jsme rozhýbali nohy a hráli jsme to, co jsme chtěli. Až na pár výjimek jsme je k ničemu nepustili."

Rutta se poprvé v repre trefil

Premiérové branky ve svém čtvrtém startu za národní tým se dočkal chomutovský obránce Jan Rutta, kterému nabil na trefu jeho letošní pirátský parťák Červenka.

„Je to hezký pocit. Dvě střídání předtím jsme dostali gól, tak jsem rád, že se to takhle rychle povedlo napravit," usmíval se Rutta, který po gólu spěchal pro puk na památku. „Ještě abych ho tam nechal," smál se.

To Martin Dočekal, který svůj debut v reprezentačním dresu ozdobil gólem, na gumovou trofej málem zapomněl. „V první moment jsem nevěděl, že si mám jet pro puk, až pak mi to řekli kluci, ať se pro něj vrátím," vykládal dobře naložený debutant.

První nebezpečnou situaci v zápase vytvořil Zohorna, který se natlačil před branku, ale brankář Niederberger odolal. Na druhé straně Francouz vyrazil pokus Flaakeho. Další možnost domácích měl kapitán Červenka, ale těsně minul. Češi se pak ubránili při Jankově trestu a v oslabení ohrozil německého gólmana Zohorna.

Ve 12. minutě vyslal Zámorský mezi beky na útočnou modrou čáru Radila, který ale únik neproměnil. Potom měl další šanci Zaťovič. Němci ale také byli nebezpeční a Francouz měl hodně práce především se Schützovou tečí. Niederbergera prověřil od modré čáry Krejčík.

V úvodu druhého dějství měli šance hostů Schütz, Flaake a Danner, ale z vedení se radovali ve 24. minutě Češi. Po Hrabalově přihrávce se dostal za obranu Dočekal a z mezikruží otevřel skóre. Oslavil tak svůj debut brankou.

Za 89 vteřin bylo vyrovnáno. První šanci Schütz ještě nevyužil, ale po ideální Akdagově přihrávce zblízka se už nemýlil.

Ve 26. minutě se mohl zapsat mezi střelce i druhý debutant Káňa, ale po Dočekalově přihrávce trefil jen horní tyč. V polovině utkání se ale Vůjtkův výběr dočkal opětovného vedení. V chomutovské spolupráci Červenka nabil mezi kruhy obránci Ruttovi, který po přesné ráně k pravé tyči vstřelil ve čtvrtém utkání v národním týmu první gól.

Holík se prosadil na druhý pokus

Na rozdíl dvou gólů zvýšil ve 37. minutě Holík, jenž nejdříve první možnost nevyužil a následně si vybruslil od levého mantinelu mezi kruhy a zvýšil na 3:1.

Francouze nepřekonal ve 44. minutě osamocený Kink, ale za tři minuty už před ním nováček v německé reprezentaci Danner s blafákem do bekhendu uspěl. Za 59 vteřin Češi vedli opět o dvě branky, když Vincourovi střelu z mezikruží tečoval Koukal.

Vůjtkův tým pak zvýraznil rozdíl ve skóre. Při vyloučení Nicolaie Goce se prosadil rovněž tečí Kundrátkovy střely Radil, pak se trefil z pravého kruhu podruhé v utkání Holík a v další přesilovce dovršil skóre Vincour.

ČR - Německo 7:2 (0:0, 3:1, 4:1) Branky a nahrávky: 24. Dočekal (Hrabal), 31. Rutta (Červenka, M. Doudera), 37. P. Holík, 48. Koukal (Vincour), 50. Radil (Kundrátek, Kempný), 55. P. Holík (T. Zohorna, M. Doudera), 56. Vincour (Koukal) - 25. Schütz (Akdag), 47. Danner (Müller). Rozhodčí: Hejduk, Fraňo - Ondráček, Suchánek. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 3012.
Sestavy: ČR: Francouz - Kundrátek, Kempný, Rutta, M. Doudera, Zámorský, Krejčík, Jank, Hrabal - Radil, Koukal, Vincour - Červenka, P. Holík, T. Zohorna - Kašpar, Kousal, Zaťovič - Dočekal, J. Hruška, J. Káňa II. Trenéři: Vladimír Vůjtek starší a Jiří Kalous.
Německo: Niederberger - Reul, N. Goc, Müller, Akdag, Kohl, Brückner, Ebner - Höfflin, M. Goc, Ullmann - Macek, Schütz, Krämmer - Flaake, Pietta, Brandt - Kink, Danner, Buchwieser. Trenéři: Marco Sturm a Christian Künast.

Autor: Pavel Mikeš, ČTK

6.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

14

Vlaky do hor na trati Most - Moldava využívá spousta turistů i sportovců.

Motoráky na Moldavu letos nevyjedou. Oprava vázne

Věčně mladý Jiří Suchý: Uvědomil jsem si, že se už blíží střední věk

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ – Ačkoliv Jiřímu Suchému, všeumělci, ověnčenému řadou prestižních ocenění, bylo nedávno 86 let, je stále velmi aktivní.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Neštěmice mají dva body, trenér ale spokojen není

Neštěmice, Litoměřice – Fotbalisté Neštěmic zabrali a konečně slaví v krajském přeboru bodový zisk. V duelu na půdě Litoměřicka zvítězili 5:4 na penalty, jenže ještě v 80. minutě vedli 4:2.

Ústí nad Labem - Stovky lidí začaly v neděli ještě před čtrnáctou hodinou, kdy bylo oficiální zahájení, plnit louku kolem Erbenovy vyhlídky. Konala se zde po několika letech znovuobnovená drakiáda.