Ústečtí hokejisté prohráli v 1. kole nové sezóny WSM Ligy. Porazil je nováček

HC Slovan Ústí nad Labem podlehl svému soupěři 2:5. Vsetín tak může slavit vítězství.

9.9.2017

Vsetínští hokejisté. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Mrlina Martin

„Se ziskem bodů i výkonem jsme spokojení. Po zásluze jsme dokázali zvítězit,“ pochvaloval si asistent vsetínského trenéra Dopity Luboš Jenáček.

Na Podešvův bleskový gól z 2. minuty ještě odpověděl Volf, ale Pokorný před první sirénou dostal Valachy znovu do vedení, které už nepustili. Ústí od začátku hrálo obranně a snažilo se využívat rychlých přechodů do útoku, naštěstí nás několikrát v těchto situacích podržel Luboš Horčička, který zlikvidoval mnoho šancí. První třetina byla hodně ulítaná, pro hráče to bylo těžké. Jsou zde velká očekáváni a všichni jsme si vědomi, že start do sezony je hodně důležitý,“ ví Jenáček.

Vsetí navíc Markovičem a Březinou v polovině zápasu zvýšil na 4:1 a zcela kontroloval Průběh. Po páté trefě Dundáčka už Vsetín oslavoval parádní úvod sezony. Nic na tom nezměnila ani korigující trefa Melky z 52. minuty. Vytáhl se i gólman Horčička, který zneškodnil mimo jiné i trestné střílení Vrdlovce.

„Naštěstí jsme to zvládli, hodně nás podpořili také fanoušci. Je krásné v takové atmosféře hrát, žene to dopředu, a hráčům to dodává sebevědomí. Sezona je ale teprve na začátku, první vítězství je skvělé, ale nyní nás čekají Karlovy Vary, které ukážou sílu našeho týmu,“ tuší Jenáček.

VSETÍN - ÚSTÍ NAD LABEM 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Podešva (Slováček), 18. Pokorny (Holomek), 27. Markovič (Kucharczyk, Březina), 30. Březina (Frolo, Markovič), 47. Dundáček (Slováček) – 5. L. Volf (M. Vágner, Markulinec), 49. Melka (Macek, Bernad). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Adamec, Poruba. Diváci: 3042.

Vsetín: Horčička (Šurý) – Frolo (A), Ostrčil, Teper, Holomek, Janáček, Dundáček – Markovič, Kucharczyk (A), Březina – Slováček, Podešva (C), Vávra – Kajaba, Šilhavý, Vrána – Hořanský, Pokorny, Karafiát.

Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Bernad, Husák, Vl. Brož, M. Vágner (C), Hes, M. Zdvořáček, Vaněk – Macek, Roubík (A), Melka – D. Merta, Vrdlovec (A), L. Volf – Gengel, Severa, P. Kousal – Mical, Markulinec.

Křižovatku v Ústí zabrali stavaři. Řidiči musí centrum objíždět

Ústí nad Labem - Šoféři se musí obrnit trpělivostí. Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Pařížské ulici a okolí potrvá do 22. prosince.

Pět dnů, tři zápasy u soupeřů, aneb zápasový trip jako v NHL

Ústí nad Labem - Hokejisté Ústí si mohou díky šňůrám zápasů venku připadat jako v NHL.