Slovan jde znovu na Rytíře! Ale měl obrovskou kliku

Třebíč – I s přispěním hokejistů pražské Slavie a obrovské dávky štěstí se to nakonec povedlo! Hráči Slovanu přece jen udrželi 6. místo ve WSM Lize. V posledním kole základní části sice padli v Třebíči 2:3, Jestřábi z Prostějova ale nedokázali zvítězit na ledě Slavie a musejí jít do předkola.

13.2.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/Karel Pech

Ústečané se zrádnému předkolu vyhnuli doslova za pět minut dvanáct! Po konci svého utkání se v kabině museli modlit, aby Prostějov za stavu 1:1 nezískal na Slavii bonusový bod. A že k němu měl blízko, v prodloužení i v nájezdech! Ty nakonec rozhodl až v sedmé sérii domácí Holý a radost hráčů Slovanu mohla konečně vypuknout naplno…

Severočeši se po roce ve čtvrtfinále znovu utkají s Kladnem, které loni senzačně vyřadili 4:2 na zápasy!

Samotný zápas v Třebíči začal pro Severočechy dobře, už v 8.minutě šli zásluhou Merty do vedení, ale netrvalo dlouho a domácí skóre otočili. V 9. minutě se trefil Wasserbauer a v jedenácté Paták. Třebíč byla v první třetině lepší a hosté mohli děkovat skvělému Soukupovi, který vytáhl z rukávu několik skvělých zákroků.

Na začátku druhé části už ale nedosáhl na ránu Juráně a Horácká Slavie vedla 3:1. Brzy však vrátil Slovan do hry Melka. V dalším průběhu ale hosty srážely časté fauly a mohli být rádi, že neinkasovali počtvrté.

Ve třetím dějství se pak hnali za vyrovnáním, k tomu jim ale nepomohla ani závěrečná power play a tak se museli uchýlit k modlitbám. A ty byly vyslyšeny!

Třebíč – Slovan Ústí 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)Branky a nahrávky: 9. Jan Wasserbauer (Dolníček, Kristl), 11. Paták (Juráň, Hort), 23. Juráň (T. Havránek) – 8. D. Merta (Vrdlovec, Z. Doležal), 23. Melka (Roubík, Z. Doležal). Rozhodčí: Přikryl, Obadal – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1740.

Třebíč: Jekel – J. Zdráhal, Niko, Přibyl, Lojek, Čejka, Hort, Jiří Wasserbauer – Kristl, Dolníček, Jan Wasserbauer – Psota, Milfait, Malec – Paták, T. Havránek, Huňa – Všetečka, Juráň. Trenér: Sobotka.

Ústí: Soukup – Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, D. Málek, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Z. Doležal – Moučka, Vrdlovec, Dalecký – D. Merta, Moskal, Gengel – Navarra. Trenér: Mach.

13.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
Repre v Ústí. ČR - Litva 3:0.
40

Strojvůdce zemřel přímo v lokomotivě, našel ho tam kolega, který jel okolo

Krkavčí matka utýrala měsíční dceru k smrti. U soudu nechce mluvit

Ústí nad Labem – Až na šestnáct let může skončit za mřížemi jedenadvacetiletá žena z Děčína. Krajský žalobce Jan Veselý ji viní ze smrti měsíční dcery Lucie. Soud s ženou začal ve středu u ústeckého krajského soudu.

Café Nobel bude v kampusu měřit výšku vodopádů

Klíše - Jak vědci měří délku vodopádů, a které jsou nejvyšší? Tím se budou zabývat v dalším díle Café Nobel cestovatelé Martin Šíla a Miloš Fridrichovský.

Divočina! V generálce Libouchce padlo deset branek

Libouchec – Pořádnou přestřelku zažili v generálce na start jarní části 1.A třídy fotbalisté Libouchce. Na umělé trávě Městského stadionu remizovali v posledním přípravném utkání před startem sezony s účastníkem 1.B třídy ze Svádova po divokém průběhu 5:5!

Letošní derniéru zvládli. Teď čeká volejbalisty Chabařovic ples

Chabařovice – Vítězné loučení za nepříliš povedenou sezonou mají za sebou volejbalisté Chabařovic. V derniéře porazili Modřany dvakrát 3:2 a poslali je do baráže.