Hokejisté Slovanu nastoupili v domácím prostředí proti Kadani s cílem otestovat posledních pár hráčů, a také odčinit katastrofální výkon z Benátek. „Chybí nám klasický rozrážeč před branku,“ hlásil nedostatky trenér Mach, Ústí tak zkoušelo hromotluka Štěpánka z pražské Sparty.

Jenže už v 9. minutě ztrácelo 0:2, navíc Kadaň byla lepší. Slovan ale přidal, nejprve snížil po ukázkové teči Gengel, následně trefil Markulinec tyč. Právě on pak ve třetí části vyrovnal, za necelou minutu po brance Melky už Slovan vedl.

Jenže nedokázal využít přesilovku 5 na 3, což Kadaň v závěru potrestala. V posledních pěti minutách vstřelila tři branky, čímž strhla vítězství na svou stranu.

„Další zoufalý výkon. Když už zabereme a otočíme skóre, uděláme zbytečný faul a necháme si utéct celý zápas,“ hodnotilo se těžce trenéru Machovi.

Ústí – Kadaň 3:5 (0:2, 1:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 24. Gengel (Zdvořáček), 48. Markulinec (Gengel, Vaněk), 49. Melka (Macek) – 4. Blaha (Černý, Wágner), 9. Hejcman (Hlava), 56. Šťovíček (Hlava), 59. Hlava (Hejcman), 60. Wágner (Szathmáry, Tůma)
Rozhodčí: M. Novák, J. Volf – Janíček, Šerý. Diváci: 453

Ústí: Soukup (Volke) – Husák, Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Mlčoch, Hes, M. Zdvořáček, R. Vaněk - Macek, Roubík, Melka - P. Štěpánek, Vrdlovec, D. Merta - Dufek, L. Volf, Severa - Markulinec, Gengel, Mical