Přímý střet Lvů a Draků vyzněl lépe pro šelmy ze severu Čech. Základem ústeckého úspěchu na Moravě byla pevná defenzíva, kterou dirigoval brankář Martin Volke. Hokejisté Slovanu porazili Šumperk poprvé ze tří letošních měření sil, na ledě uspěli v poměru 3:1.

Ještě než se začalo hrát, stihl obránce Šumperku Tomáš Drtina rozbít plexisklo, které se místní pořadatelská služba snažila co nejrychleji dát do původního stavu. Svižnější start do utkání měli domácí hokejisté. V 8. minutě se poprvé připomněl nejproduktivnější hráč Draků Patrik Moskal, který si ale na Volkeho v bráně Slovanu nepřišel. Za hosty kontroval Holomek, který orazítkoval tyčku.

Skóre otevřel až přesnou bekhendovou střelou Jan Kloz. Ústí mělo dvakrát výhodu pěti hráčů proti třem. Využít se jim to podařilo na druhý pokus, když puk za Koutského dorazil Jaroslav Roubík. O výbornou výchozí pozici připravil hosty ve třetí třetině pohotovou dorážkou Vrdlovec. Draci měli ještě možnost přesilové hry, ale neuspěli. Osmdesát vteřin před koncem vyzkoušeli hru bez brankáře, ale všechny pokusy  o útok ústečtí hráči bezpečně odrazili a Jaroslav Roubík pečetil do prázdné brány na 3:1.

Salith Šumperk – Slovan Ústí n. L. 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. Vrdlovec (Žálčík) – 16. Kloz (Vágner), 37. Roubík (Holomek), 60. Roubík. Rozhodčí: Úlehla – Křivohlavý, Svoboda.

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Drtil, Holík, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík – K. Vávra, Vrdlovec, Velecký – Brunec, Moskal, Žálčík – Staněk, Illéš, Blahuta – Cink, Vachutka, Kužílek. Trenér: Jeřábek

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Petrásek) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Pořický, Kloz, Merta – Kuchynka, T. Vávra, Přeučil – Baránek, Kopta, Gengel. Trenéři: Mach, Mareš.

Rozhodčí: Úlehla – Křivohlavý, Svoboda.