Slovan zlomil odpor Mostu až v nájezdech

Ústí n. L. – Jedenáct minut před koncem zápasu vedli o dva góly, nakonec ale ústečtí hokejisté ztratili bod. V domácím souboji s Mostem totiž zvítězili až 3:2 po samostatných nájezdech.

27.10.2014

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Václav Pancer

Ústečané sehráli druhé severočeské derby ve dvou dnech, na rozdíl od zápasu s Kadaní jim ale tentokrát vyšel začátek a už v 15. minutě šli zásluhou přesilovkové trefy Roda do vedení.

Na další branku si pak muselo více než osm stovek diváků počkat až do třetího dějství. Když ve 41. minutě zvýšil na 2:0 domácí kanonýr Roubík, zdálo se, že Slovan míří za pohodlnou výhrou.

Hokejisté Mostu se ale nevzdali a dvojicí slepených branek v rozmezí 50. a 53. minuty se jim podařilo vyrovnat.

O majiteli bonusového bodu nerozhodlo ani prodloužení a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Ve třetí sérii se jako jediný prosadil domácí Přeučil a zařídil Slovanu druhý bod a posun na 10. místo prvoligové tabulky.

Slovan Ústí – Most 3:2 sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Rod (Roubík, Holomek), 41. Roubík (Pořický), rozh. náj. Přeučil – 50. Bojer (Petruška, Kubinčák), 53. Petruška (Válek, Mical). Rozhodčí: Würtherle – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 831.

Ústí: Petrásek - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana - Budínský, Roubík, Rod - Baránek, J. Kloz, D. Tůma - D. Merta, Gengel, Pořický - Suchan, P. Přeučil, Kuchynka - T. Vávra. Trenér: Mach.

Most: Soukup - Havelka, Hora, K. Charousek, Grin, Čížek, Kousalík, Kokeš - Petruška, Válek, Kubinčák - Nedrda, Slavíček, Tauš - P. Smolka, Alinč, Mical - Bojer. Trenér: Baďouček.