Ústečané utrpěli ve třetím duelu série krutý výprask 2:9, ten se ale na jejich výkonu nijak nepodepsal. Naopak, hladoví hráči Slovanu vlétli na soka bez respektu a v úvodu si vypracovali několik šancí. Jenže Roubík ani Kloz brankáře Hanuljaka překonat nedokázali a na druhé straně poslal ve 12. minutě prvoligového giganta do vedení Květoň.

Ústí hrálo sympaticky, vycházelo z pozorné obrany a několikrát se snažilo udeřit. Vyrovnání ale nepřišlo. Ve 24. minutě navíc Chomutov využil vyloučení Baránka, když se od modré trefil bek Skinner, a rázem vedl o dvě branky.

V polovině zápasu měli domácí dvakrát ideální příležitost ke snížení, ani jednu z dvojnásobných přesilovek ale neproměnili. Kontaktní trefy se dočkali až ve 38. minutě a přišla paradoxně v oslabení. Kloz s Vágnerem ujeli hostující obraně a kapitán Slovanu rozjásal diváky – 1:2.

Radost domácího publika ale uhasil na začátku třetí třetiny Květoň, když z mezikruží vrátil Pirátům dvoubrankový náskok. A mohlo být i hůře, Hovorka totiž v samostatném úniku napálil jen tyč.

Ještě jednou se pak Ústečané mohli vrátit do zápasu, ani třetí dvojnásobnou přesilovku v utkání ale nevyužili. A tak jim na druhé straně Piráti ukázali, jak se nakládá s početní výhodou. V 52. minutě přidal čtvrtý gól Hřebejk a skóre pak uzavřel, v další přesilové hře, Hovorka.

Ústí – Chomutov 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 38. Vágner (Kloz) – 12. Květoň (Račuk, Toman), 24. Skinner (Růžička), 42. Květoň (Růžička, McGregor), 52. Hřebejk (Stehlík, Růžička), 56. Hovorka (Gajovský). Rozhodčí: Lacina, Grech – Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 10:12. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 3471. Stav série: 1:3.

Slovan Ústí: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Grin, Smetana, M. Zdvořáček, Vaněk – Kuchynka, Roubík, J. Kloz – Pořický, M. Hanzl, T. Vávra – Baránek, Suchan, Gengel – Kopta, Řídel. Trenér: Mach.

Chomutov: Hanuljak – Rutta, Skinner, Bartejs, J. Drtina, J. Stehlík, M. Toman, J. Mrázek, Šulák – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – McGregor, Vl. Růžička, Šagát – Chlouba, Račuk, L. Květoň – O. Kaše, Kämpf, A. Dušek. Trenér: B. Kopřiva.