VYBRAT REGION
Zavřít mapu

H_aluzní Antropotyátr je zpět a slaví

Ústecký kraj - Literárně-hudební festival Antropotyátr 2012 ve středudnes v 19.00 hodin v Experimentálním prostoru Mumie v Ústí nad Labem.

17.10.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv

„Festival byl zahájen minulý čtvrtek předvečerem v Café Max. Bylo tu pokřtěno nové číslo Literárně-kulturního časopisu H_aluze a k němu přiložená sbírka Vlada Matušky Za nehty rez. Večer pokračoval promítáním krátkých studentských filmů," prozradila současná šéfredaktorka časopisu Nelly Wernischová.

Program hl. bloku festivalu s příznačným podnázvem „Minulost-budoucnost" byl od začátku zamýšlen jako bilanční. Stejně jako Literárně-kulturní časopis H_aluze, jehož redakce Antropotyátr každoročně pořádá, oslaví i festival 5. narozeniny.

„Chtěli jsme je slavit se všemi nám blízkými autory. Nejbližší jsou nám samozřejmě ti, jimž jsme vydali básnické sbírky. Proto jsme je pozvali na Antropotyátr 2012. Ne všichni však mohou přijít, tak budou někteří z námi vydaných autorů číst v zastoupení nám neméně blízkých literátů. Jejich jména si však jako organizátoři necháváme pro sebe, abychom návštěvníkům mohli přichystat malé narozeninové překvapení," trošku tajnůstkaří šéfredaktorka.

Číst 1. den budou mj. Patrik Linhart, Janele z Liků a Miroslav Fišmeister. Večer bude pokračovat koncertem dvou kapel: OTK a Atomoví koně (část skupiny Houpací koně). Vše zakončí DJs CCMBR a RMCJS vinylovou horečkou.

Také finále festivalu 18. října se ponese v podobném duchu od 19.00 v Experimentálním prostoru Mumie.

„Těšit se můžete na čtení Alice Prajzentové či Ivana Pasadeny. I když na plakátech je kapela Planety, ta bohužel nevystoupí, protože vše minulý týden nečekaně odvolala. Místo nich se nám však podařilo sehnat více než adekvátní náhradu, vynikajícího kytaristu a písničkáře Justina Lavashe a pražskou indie kapelu Sundays on Clarendon Road. Večer zakončí uskupení NOIZUK a DJ Kim Young Su," přislíbila Nelly Wernischová.

Vstupné na oba večery festivalu je 150 Kč, na jeden 100 Kč. V prodeji bude nejnovější číslo H_aluze i odznaky, tašky a notýsky od spřátelených výtvarníků. „Jejich koupí mohou návštěvníci podpořit časopis H_aluze v jeho další existenci," řekl Miloš Makovský, grafik H_aluze.

Po celou dobu festivalu Antropotyátr 2012 hostí doprovodný program, výstavu Standy Pexy „Hyperrealistická malba", domácká kavárna Café Max. Tu lze navíc navštívit zcela a úplně zdarma.

Autor: Radek Strnad

17.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Loučení ústeckého brankáře Zdeňka Zachardy.
9

Zacharda se loučí čistým kontem, Arma výhrou

Petr Šmíd.

Náměstek ústeckého hejtmana Petr Šmíd je po nehodě ve velmi vážném stavu

„Zušky“ se otevřou lidem. V Teplicích proběhne koncert

Teplicko, Ústecko - Do celostátního happeningu ZUŠ Open se zapojí i umělecké školy z Teplicka a Ústecka.

Sedačková babička v Krupce oslavila 65 let

Krupka – Českou republiku protínají vzduchem desítky různých lanovek. Ta Krupce na Teplicku, která vyváží lidi na krušnohorskou Komáří vížku, je od čtvrtka už 65 let stará babička.

PODÍVEJTE SE: Sobota na Lázeňské 2017

Teplicko - Největší kulturní akci na Teplicku navštívily v sobotu tisíce a tisíce lidí. Slunce pálilo a pivo teklo proudem. Podívejte se na snímky fotografa Traxlera z teplických ulic. Možná se na nich najdete!

Zámek v Duchcově nechává nahlédnout do ženského světa plného vůní

Duchcov - Na duchcovském zámku je v rámci expozice Okouzleni antikou nově k vidění půvabný suvenýr ze šlechtické Grand Tour či o originální vázy se vztahem ke zkrášlovacím rituálům antických žen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies