VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Panoptikum zazpívá pro psy a kočky

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - K celorepublikové akci ZUŠ Open se v úterý připojí ústecká ZUŠ Evy Randové akcí Sborový maraton od 17 hodin v Císařském sále Muzea města Ústí.

30.5.2017
SDÍLEJ:

Sbormistryně Jana Honců.Foto: Stanislav Eichler

Jana Honců, sbormistryně, učitelka zpěvu v ZUŠ Evy Randové a v ZUŠ Krupka i členka a sbormistryně Panoptika bude z muzea přebíhat do Café Alibi na Mírovém náměstí, kde od 19.30 hodin zazpívá Panoptikum na benefičním koncertu pro Spolek u pejska a kočičky na Čeřeništi.

V úterý Ústí zažije dva sborové koncerty. Sborový maraton v muzeu a koncert sboru Panoptikum. Jak spolu souvisejí?
S kolegou Vratislavem Řezáčem jsem organizátorkou Sborového maratonu, kam jsme letos pozvali mužský sbor Ch-tdž z Prahy. Protože by ovšem neměli na Maratonu dostatek prostoru ke zpívání, rozhodli jsme se ještě pro společný koncert s Panoptikem.

Zvete na Maraton vždy jen hosty, které znáte? Popřípadě už někde oceněné sbory?
Původně měl být Sborový maraton koncertem dětského sboru Randál a nějakého jednoho hosta. Vloni se nám počet hostů navýšil. Rádi bychom každý rok pozvali jiné sbory. Zatím lovíme mezi přáteli.

Jak moc ironický je název sboru Panoptikum?
Jsme opravdu různorodá skupina lidí. Kolikrát se divím, že spolu dokážeme vycházet. Taková koncentrace individualit na jednom místě se jen tak nevidí. Přijďte se v úterý opět na nás podívat a pochopíte (smích).

Čeká Panoptikum nějaké soustředění či prestižní koncert? Uvažujete třeba o natočení CD?
Na konci léta nás čeká soustředění před účastí na Mezinárodním soutěžním festivalu sborové populární hudby Jirkovský písňovar. Plánujeme koncert v rámci akcí Malé Paříže v Teplicích, kterou pořádá Tonda Moravec. Čeká nás i natáčení. Měli bychom být součástí zajímavého projektu, ale zatím víc neprozradím.

Proč jste se s Panoptikem rozhodli podpořit nový ústecký zvířecí útulek?
Se svojí zvířecí smečkou často navštěvuji veterinu u pana doktora Michálka. Tam jsme narazila na tento spolek z Čeřeniště. Je neskutečné, s jakým nasazením se celý tým veteriny stará o nemocná zvířata, už mockrát mi pomohli. Sabina Fiedlerová, zakladatelka spolku, se věnuje pomoci zvířatům jak v práci, tak ve volném čase. Obdivuji to, a proto jsem přišla s nápadem spolek podpořit. Panoptikum souhlasilo. Jedna z našich členek má už vyjednanou adopci pejska. A když se takových lidí najde víc, splní koncert svůj účel!

Autor: Radek Strnad

30.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Moldavský smrkový sirup.

V horách zraje smrkový sirup, který léčí

Ilustrační foto.

Policista motorkář nepřežil v Ústí srážku s autem

„Kolejdědkové“ na vrátnici zůstanou, zdraží se nájemné

Ústí nad Labem - Ředitel kolejí chtěl vyhozením vrátných ušetřit stovky tisíc.

FOTO: Krásky z Chabařovic a Krupky jsou ve finále spolu

Chabařovice, Krupka - Semifinále soutěže Dívka Talent 2017 v Plzni se Karolína Syroťuková z Chabařovic a Sára Pavlů z Krupky zúčastnily plné naděje a očekávání.

Milan Dzuriak vyráží na další Cestu proti bolesti, letos pokoří i Alpy

Ústecký kraj – Mladý filantrop letošním ročníkem podpoří sedmiletou Míšu, která je upoutána na vozík.

FOTO: Školní akademie ZŠ SNP byla vtipná i originální

Ústí nad Labem - V pondělí 19. června se uskutečnila v Severočeském divadle opery a baletu Školní akademie ZŠ SNP 6. Letos poprvé v krásném divadelním prostředí, které dodalo půvab i vážnost celé akci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies