VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úvodník na sobotu: Když se politikům od úst práší...

Když nachytáte politika „na švestkách,” tak to stojí zato. Přesně to se podařilo kolegyni.

3.12.2011
SDÍLEJ:

Komiks na sobotu: Když se politikům od úst práší... Foto:

Té minulý týden řekl Jan Řeřicha, náměstek primátora, že ho primátor Vít Mandík neinformoval o návrhu rozpočtu. To si ovšem primátor nenechal líbit. Řeřicha, kdoví proč, místo aby uznal, že přestřelil, všechno svedl na mou kolegyni. Prý to nikdy neřekl a „média neinformovala korektně.”

Jenže ono to „prasklo” hned na další tiskové konferenci, té, již po roce čekání primátor Mandík konečně uspořádal. Redaktorka se ohradila, ale pan Řeřicha, pamětliv rady ze Švejka, zatloukal dál.

Asi zapomněl, že jeho stesky na pana primátora slyšelo víc novinářů, a co čert nechtěl, mezi nimi i jedna redaktorka se zapnutým diktafonem. Lhát se prostě nemá, kdyby se toho pan náměstek držel, nemusel by mít z ostudy kabát.

Aby toho nebylo málo, na té samé primátorské tiskovce se rozohnil radní a lékař Pavel Dlouhý. Až ho jeho stranický předseda Arno Fišera musel uklidňovat. Plácal taky a pořádně. Vykládal totiž, že představenstvo dopravního podniku městské radě nepředložilo návrh na zdražení jízdného v MHD. Když si ovšem vezmete do ruky zápis z jednání městské rady, zjistíte, že představenstvo to radě předložilo. Ta to jen nevzala na vědomí, aby si udělala alibi. O zdražení totiž rozhoduje samo představenstvo, v němž sedí zástupci všech koaličních stran a ti změny tarifů nezpochybnili.

#nahled|http://g.denik.cz/54/02/20111203_komiks_namestek_rericha_denik_clanek_solo.jpg|http://g.denik.cz/54/02/20111203_komiks_namestek_rericha.jpg|Komiks na sobotu: Když se politikům od úst práší… #

Pan Dlouhý také tvrdil, že jeho strana neschválila územní plán, jelikož nedostala požadované informace. Sociální demokracie ovšem o žádné informace nepožádala při jednání rady. I to je v zápise. Z rady, v níž zasedá.

Jak jsem řekl, lhát se nemá, a když, musím to umět. Jinak platí, ševče, drž se svého kopyta. V tomto případě spíš stetoskopu.

Pánové, snad vás oba utěší, že nejste ani první a ani poslední, kdo to zkusil. Vězte ale, že novinář nebude mlčet, když odhalí účelovou lež. Od toho tu je.

Autor: Janni Vorlíček

3.12.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejista Slovanu Roman Navarra hraje i hokejbal za Coma Team a futsal za Sampdorii.

V Ústí jsem doma a zůstal bych rád, říká multisportovec Navarra

Hokejista Slovanu Ústí Ladislav Gengel v posilovně.

Hotovo! Hokejisté si plácli s Mladou Boleslaví

Děti kontrolovaly, zda pejskaři uklízí

Ústí nad Labem - Akce Sáček se jmenovala kontrola, kterou prováděli strážníci, zástupci magistrátu, městských obvodů a děti z domu dětí a mládeže na pěti místech ve všech čtyřech městských obvodech.

Marek Korbelyi: Mladí umělci potěší vaše uši i oči

Ústí nad Labem – Je čas účtování se školním rokem, to dokázal už sobotní koncert Kdo si hraje nezlobí, strhující ohlédnutí tanečného oboru ZUŠ Neštěmice. Ve čtvrtek 25. května připomenou v Severočeském divadle své nedávné úspěšné španělské turné zpěváčci Ústeckého dětského sboru UJEP. Tamtéž o den dříve udělá tlustou čáru za školním rokem 2016/2017 také ZUŠ Evy Randové.

Mojžíř sestřelil dalšího lídra. Udolal Jílové

Mojžíř – Po skalpu vedoucí Modré si vyšlápli i na dalšího lídra tabulky – Jílové. Hráči Mojžíře doma favorita udolali 1:0 a opět výrazně promluvili do boje o triumf v 1.A třídě. Do čela tabulky se díky nim vrátila Modrá, Mojžíř ztrácí pět bodů.

Kam s autem? Severní Terasa potřebuje víc parkovacích míst

Severní Terasa - Navýšení parkovacích míst pro lokalitu Oblá, Gagarinova či vybudování terasového dvoupatrového parkování na místě stávajícího placeného parkoviště v ulici Glennova. Podobné varianty rozšíření parkovacích ploch chystají na Severní Terase.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies