VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NAPSALI NÁM: Dvojí tvář hejtmana Bubeníčka

Ta „povodňová" mi byla sympatická. V době, která byla špatná pro mnoho lidí v dosahu přírodního živlu, dávala naději, že má integrovaný záchranný systém pod politickou kontrolou kompetentní člověk.

5.9.2013
SDÍLEJ:

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček v redakci Ústeckého deníku.Foto: DENÍK/Martin Klimeš

Ta „ROP Severozápad" mi je naopak vyloženě nesympatická, neboť mám dojem, že si o občanech hejtman Bubeníček, pokud použiji prezidentský slovník, myslí, že jsou idioti.

Kraj, jako instituce ctící právní kontinuitu, se přeci nemůže vyvléci minimálně z politické odpovědnosti za špatně rozhodující Regionální radu, neboť ji jmenuje krajské zastupitelstvo. Současné vedení kraje může pouze občanům sdělit, kdo z minulého zastupitelstva pro „šibalskou" Regionální radu zvedl ruku. A to, pokud mi něco neuniklo, hejtman Bubeníček odmítá. Za doslova infantilní považuji jeho argumentaci, že v dopisu Evropské komise, ve kterém jsou konstatovány nedostatky a pochybení v kontrolním a řídícím systému operačního programu, není ani zmínka o Ústeckém kraji. Čemu se proboha diví?

Pro Brusel je relevantním partnerem stát zastoupený ministerstvy, které v rámci svých kompetencí přenášejí výkon státní správy na nižší orgány, například krajské úřady. Nebo snad nemá Úřad regionální rady soudržnosti Severozápad své oddělení realizace a kontroly projektů a svůj útvar interního auditu? Nikdo se mi nemůže divit, že mám pochybnost, jestli hejtman Bubeníček ví, co je přenesený výkon státní správy.

V rámci objektivity podotýkám, že jsou za šibalskou Regionální radu odpovědní i voliči těch krajských zastupitelů, kteří ji jmenovali, byť žádný kandidát před volbami nepřipouštěl, že by občanům mohl škodit. A právě proto voliči potřebují znát jména špatně hlasujících zastupitelů, aby se dvakrát nespálili o jedny kamna. S největší pravděpodobností se totiž napříč politickým spektrem ocitnou v předčasných volbách na kandidátkách do Parlamentu ČR.

Neumím si představit, že by nám voličům poctivý komunista v čele Kraje neposkytl informace, abychom v předčasných volbách mohli kroužkováním oddělit zrno od plev.

František Štván

Autor: Redakce

5.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tisíce návštěvníku zaplavilo Úštěcký letní jarmark. Na jubilejní 20. ročník dorazil i císař a král Karel IV. se svojí družinou.
49

Foto: Na historický jarmark do Úštěka přišly tisíce lidí

Ilustrační foto.

Policie žádá o pomoc veřejnost při objasnění dopravní nehody

V národním parku se narodil rekordní počet silně ohrožených čápů černých

České Švýcarsko – Letošní rok byl pro silně ohrožené čápy černé v národním parku České Švýcarsko rekordním. Narodilo se tu totiž nejméně 18 jejich mláďat, z nichž 16 se podařilo okroužkovat.

Velké Březno oslaví 850 let. Obec hledá účastníky velkého průvodu

Velké Březno - Blíží se oslavy 850 let od založení obce Velké Březno. Průvod historických postav proběhne 30. září.

Obyvatelé Střekova přirovnávají zápach ze Setuzy ke zdechlině

Střekov - Jako když se vypouští žumpa nebo hnije mršina. Tak popisují obyvatelé Střekova zápach, který se několikrát do roka line z areálu bývalé Setuzy v Ústí nad Labem.

Zajímavé projekty pro seniory podpoří ústecký magistrát

Ústí nad Labem - Magistrát města Ústí poskytuje dotace pro akce seniorů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení