V základní části porazili soupeře 3:0 a 3:1 a v nadstavbové části se pod Ještědem zrodila jediná ústecká výhra 3:2. Ve čtvrtfinálové sérii play off nejprve Liberec využil domácího prostředí k výhrám 3:0 a 3:1 a výhrou 3:0 v ústecké hale pak potvrdil postup mezi nejlepší čtyři extraligové týmy. Trenér vyřazeného Ústí Michal Nekola však nebere vyřazení jako neúspěch.

Ve třetím duelu série se lámal chleba v době, kdy jste ve druhém setu vedli již 9:3, ale nakonec v dramatické koncovce kraloval soupeř.

Bohužel jsme opět nedokázali vše dotáhnout do úspěšného konce. Koncovka vyzněla lépe pro Liberec díky tomu, že jeho hráči lépe podávali. Servis byl prostě v utkání rozhodující.

Tento obrázek byl typický pro všechna střetnutí série?

V Liberci nám ve druhém utkání dovolili domácí dotáhnout stav díky chybám, tady je tentokrát jeho hráči nedělali a přidali k tomu i právě výborný servis v důležitých momentech utkání, kdy se okolo dvaceti bodů lámal chleba. To dokázal Liberec dát eso, naopak náš tým se spíše dostal do útlumu, nebo jsme nedokázali zareagovat na vývoj zápasu.

Důležitým momentem byl byl i sporný míč ve druhé sadě, kdy místo vedení 20:17 byl stav 19:18?

Nevím, my jsme se radovali, hosté neprotestovali a byli smíření s tím, že to o ruce bylo. Ale vrchní sudí rozhodl tak, jak rozhodl. Místo o tři body to bylo o jeden a určitě to soupeři pomohlo.

Pokud jde o celou sezonu, obhájili jste šesté místo. Panuje v Ústí pokojenost?

Na šestou příčku jsme se dostali na poslední chvíli. Letos jsme museli hodně zápasů vybojovat a dokázali jsme v závěru nadstavby porazit kompletní Ostravu. Play off je vyrovnané, i když z našeho pohledu skončila série 0:3 na zápasy, s výjimkou prvního duelu v Liberci nebylo nic jednoznačného. Druhý zápas pod Ještědem byl vyrovnaný a ve třetím jsme ve druhém a třetím setu stále vedli, ale nezvládli koncovky. A soupeř lépe servíroval.