Atletky USK VŠEM Ústí dál září v první lize

ÚSTÍ NAD LABEM - Hvězdou druhého kola I. atletické ligy, které se uskutečnilo v Karlových Varech, se stala Anna Rybaková z USK VŠEM Ústí nad Labem. Své čtyři starty přetavila ve čtyři vítězství a velkým dílem přispěla i k triumfu štafety 4 x 400 m.

8.6.2007

Trojskokanka Pavla Dvořáčková přispěla bronzemFoto: DENÍK/Rudolf Hoffmann

V pořadí družstev je první Slavie Praha (15 hlavních / 371 pomocných bodů), stříbrné ve druhém kole bylo družstvo USK VŠEM Ústí se ziskem 171,5 bodu. V celkovém pořadí je Ústí čtvrté (9/277,5). Na třetí příčce ve Varech skončil Spartak Praha 4 (158,5), celkově je druhý (14/ 342,5). V lize startuje osm družstev.

Úvod utkání patřil nepovedené dálce, pro Dvořáčkovou za výkon 516 cm pouhé tři body. Kladivo již bylo veselejší, vítězství Kakosové za 46,56 m a dalších šest bodů za páté místo zajistila Slavíková 35,90.

Zlatá žeň

Během na 100 m překážek začala zlatá žeň Rybakové, jasné vítězství za 14,34 sec. Konečně se našla i výškařka Pecková, na plný bodový zisk potřebovala skočit 171 cm, dva body za deváté místo přidala Prošková (145 cm).

Weitzová se polepšila ve finále na 100 m a na druhé místo potřebovala 12,68 sec. Pak přišlo další sólo Rybakové, na 400 m triumfovala za 57,82 sec. Poprvé běžela i žákyně Lesniková, za výkon 61,49 získala bod.

V hodu diskem opět vítězství ústeckých barev, zlato získala Slavíková za 41,49 m a pátá ještě skončila Kakosová (31,04 m).

Dvořáčková třetí

V trojskoku na třetí místo Dvořáčkové stačil výkon 11,53 m. Tyčkařky také přispěly svým bodovým ziskem, druhá Parmová a třetí Stejskalová (obě 320 cm na čtyři a půl bodu). 400 m překážek za 59,48 sec. znamenalo opět prvenství pro Rybakovou, dosažený čas by vévodil i extralize. Sedm bodů za čtvrté místo přidala Říhová 65,17 sec. Na dvoustovce zopakovala Weitzová za 24,71 sec. druhé místo ze stovky.

Po vyřazení z běhu na 3000 m nastoupila Kočkovská ještě k běhu na 1 500 m, doběhla čtvrtá v osobním rekordu 4:59,62 min.

Závěrečné štafety jen potvrdily zlepšení 4x100m (Dvořáčková, Olivová, Říhová, Weitzová) na třetí místo potřebovaly čas 50,17.

Družstvo v sestavě Weitzová, Lesniková, Říhová, Rybakova zvítězilo s náskokem téměř padesát metrů časem 3:58,94 min.

Za čtrnáct dnů odjíždí ženy USK do Domažlic, kde se uskuteční 3. kolo 1. ligy.

8.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Nejdříve strážníkovi nadával, potom mu dal „hlavičku“

instalatér, ilustrační foto

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Chlumec - Slunce láká k vodě, správné prázdniny mají být plné her a radovánek. Chlumecký rybník nabízel v pátek vyhřátou vodní hladinu plavcům i rybářům.

Lhostejný otec se bude zodpovídat z ohrožování výchovy

Ústí nad Labem - Policie vyšetřuje případ otce (1983) z Ústecka, který nedbal o řádnou školní docházku svého syna.

FOTO, VIDEO: Ústečanka Natálie Bílá může být nejkrásnější Češkou

Ústí nad Labem - Osmnáct let, míry 84-63-91, výška 168 cm, znamení Beran. Tím vším se může chlubit studentka Natálie Bílá z ústecké Klíše.

Letní posily vystřílely Armě postup do 2. kola poháru

Fotbalová Arma zvládla první soutěžní zápas nové sezony na výbornou. Na hřišti divizního nováčka, Vykáně, si dokráčela pro pohodlné vítězství 4:0, o němž rozhodla během 22 minut ve druhém poločase.