Karatisté Ústeckého kraje uspěli na Světovém poháru

ESLOV - Ve švédském městě Eslov, nedaleko Malmö, se konal další ročník otevřeného Světového poháru v karate Budonord cup 2007.Na letošní ročník se opět sjely silné týmy z Ruska, Anglie, Ázerjbajdžánu, Dánska, Švédska, Německa, Polska, Iránu, Slovenska a ČR. Celkově na poháru startovalo přes 600 závodníků. Soutěže se úspěšně zúčastnila reprezentace Ústeckého kraje, která celkem získala 13 medailí.

14.7.2007

Dorostenec Jakub ZoulaFoto: DENÍK/Miloslav Kabeš

Poslední možnost

„Tento turnaj byl v letošní sezoně poslední možností zúčastnit se prestižní karatistické akce. Na Světovém poháru startovali nominovaní závodníci pod hlavičkou reprezentace Ústeckého kraje, kteří byli vybráni na základě dosažených výsledků v první polovině roku 2007 na české a mezinárodní scéně.

Tohoto projektu pro talentovanou mládež se tak zúčastnili nejúspěšnější závodníci z klubů SK Kamura Ústí, TJ Krupka a Sport Relax Děčín,“ říká vedoucí výpravy Ústeckého kraje Martin Leška.

Cinkaly medaile

V disciplíně kata si nejlépe vedli a stříbro získali Klein – kata st. žáci, Smolařová - kata ml. dorostenky, Zámečníková - kata dorostenky a ženy. Bronz přidali Šrettr - kata st. žáci, Kouba - kata ml. dorostenci a Kolář - kata ml. dorostenci.

„Pěkné výkony podávali v sestavách kata starší žáci Klein a Šrettr, kteří získali cenné kovy. V mladším dorostu se pak medailově prosadili i Kolář a Kouba.

Dorostenky Smolařová a Zámečníková, měly ve svých kategoriích velmi těžké soupeřky, mezi kterými se probojovaly až do finále, kde obě získaly stříbro. Zámečníková ještě přidala bronz v seniorkách, za které soutěží letos premiérově,“ hodnotí spokojeně výkony zástupců regionu Martin Leška.

Uspěli i v kumite

V disciplíně kumite obsadili první pozice Adéla Lehečková - kumite st. žákyně - do 50 kg, Zoula - kumite ml. dorostenci nad 65 kg. Druhé místo obsadila Noskeová - kumite dorostenky do 51kg.

Medailovou sbírku pak třetím místem doplnili Kouba - kumite ml. dorostenci do 45 kg, Zoula, Švanda a Pohanka - kumite družstev, ml. dorostenci, Noskeová, Smolařová, Pilnajová - kumite družstev dorostenky.

„Koncentrované a aktivní souboje předvedl závodník Zoula, který v silné konkurenci zejména karatistů z Ázerjbajdžánu a Iránu zvítězil,“ říká Leška.

Soutěž týmů

„Na závěr celého soutěžního klání byly na řadě soutěže kumite družstev, kde naši dorostenci svedli velmi dramatické souboje. Nepodařilo se jim sice získat nejcennější kovy, ale v soubojích o bronzové medaile dokázal porazit tým chlapců své soupeře a obsadil nakonec ve Švédsku třetípozici,“ popisuje Leška průběh bojů o medaile.

Poslední tečka

Světový pohár ve Švédsku byl poslední tečkou v první části soutěžního kalendáře pro rok 2007.

V letním období bude zahájena druhá přípravná část na podzimní sezónu, kde se karatisté Kamura-ryu shotokan zúčastní několika letních soustředění karate a výběr těch nejlepších reprezentačního karate kempu se špičkami českého karate.

14.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Adam Lacko s manželkou Kateřinou.

Jsem nervózní. Chci, aby byl Adam mistr, říká manželka Lacka. Rady mu nedává

Zákaz těžby může přinést vesnicím milionové ztráty

Na divadla, workshopy a hudbu lákají Rodinný festival i akce Zažít Střekov jinak

Ústí nad Labem - Nuda v Ústí? O víkendu zakázané slovo. Na akce láká Hraničář i Střekovské matky.

Litoměřice - Poutníci z litoměřické diecéze v pátek uctili sochu Panny Marie Fatimské, dovezenou do České republiky přímo z místa zjevení v portugalském Cova d´Iria. Slavnost se konala v katedrále svatého Štěpána v Litoměřicích.

Ústí nad Labem - Hodně bojovný duel mezi Ústím nad Labem a Varnsdorfem vítěze nenašel. V závěru padly dvě červené karty.

Vítězem advokátního tenisového turnaje se stal smíšený pár Vejlupek, Trejbalová

Ústecko - V areálu tenisového oddílu TJ Jiskra Velké Březno uskutečnil třetí ročník regionálního stavovského tenisového turnaje „O pohár spravedlnosti“.