Ústečtí volejbalisté rozdrtili tým Benátek

Ústí nad Labem - Ústečtí volejbalisté se probrali z letargie a na palubovce Benátek nad Jizerou odčinili domácí zkrat se Zlínem. Svěřenci kouče Michala Nekoly nedali soupeři sebemenší šanci a mohli se radovat ze třetího vítězství v letošní sezoně.

3.11.2008 2

Trenér ústeckých volejbalistů Michal Nekola (uprostřed).Foto: DENÍK/Rudolf Hoffmann

Úvod utkání byl z obou stran velmi nervózní. Zbytečně mnoho zkažených podání na obou stranách znamenalo vyrovnaný vývoj setu až do stavu 15:14 pro Benátky. V koncovce sady se ale začali ústečtí hráči trefovat do servisu a velmi rychle si získali rozhodující bodový náskok.

Ve druhém dějství se po prvním technickém oddechovém čase začalo dařit na podání ústeckému Mizerákovi, který dvěma esy v řadě získal náskok pro hosty (8:11). Při druhém oddechovém čase to již bylo o šest bodů a o osudu druhého setu bylo rozhodnuto.

Ve třetí sadě měli od úvodního hvizdu rozhodčího více ze hry hosté, kteří si získali pětibodový náskok. V samotné koncovce setu při Vampolově podání dokázali benátečtí volejbalisté zabojovat a snížit na rozdíl jediného bodu (22:23), ale po vytlučeném bloku získalo Ústí první mečbol. Ten kapitán Benátek Dlouhý z vedlejšího kůlu tvrdou smečí odvrátil, ale druhý mečbol již s chutí hrající hosté proměnili. Po přesně přitaženém míči ústecký nahrávač Mifka ulil na druhou přes a Ústí si odvezlo plný počet bodů. „Konečně jsme podali soustředěnější výkon a nedělali jsme tolik chyb,“ radoval se po utkání kapitán SKV Ústí Milan Bican.

Velkou radost z vítězství měl i trenér hostujícího celku. „Oba mančafty věděly, o co v utkání jde a začátek duelu byl z tohoto důvodu z obou stran trošičku nervózní. Jsem strašně rád, že jsme to zvládli a odčinili jsme výpadek se Zlínem,“ dodal trenér ústeckých volejbalistů Michal Nekola.

Benátky n. J. - SKV Ústí n. L. 0:3
Sety: 22:25, 18:25, 23:25.
Rozhodčí: Vojtíšek, Trumpeš.
Čas: 84 minut.
Diváci: 340.
Ústí n. L.: Mifka, Šomko, Bezděka, Trýzna, Mizerák, Bican – libero Kopáček. Střídali: Smrčina, Habr.

3.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 2

Prvním závodem odstartoval v sobotu v Chabařovicích čtvrtý ročník amatérského seriálu Autopoint cup v autocrossu.
30

Kamiony u Lovosic, ilustrační foto.

Lovosice chtějí kamionům znepříjemnit průjezd městem

Soutěže Do práce na kole se zúčastní také městské obvody

Ústí nad Labem - Celorepubliková soutěž Do práce na kole odstartuje už v květnu také v Ústí. Magistrát a městské obvody postaví celkem šest týmů, které budou složené z jejich zástupců.

Ústí nad Labem – Že jim to ale trvalo! Fotbalisté Ústí nad Labem se radují z premiérové jarní výhry. Až na osmý pokus v odvetné části Fortuna národní ligy dokázali zvítězit, když si v domácím prostředí poradili s otloukánkem soutěže z Prostějova hladce 3:0.

Brná - O rekordy tentokrát nešlo. Dobrovolné startovné Charitativního běhu Plamínek naděje, který se běžel v sobotu v Brné, by se mělo směnit za speciální chodítko pro nemocnou Aničku Fišerovou.