I přes parádní nástup volejbalisté Ústí na Zlín nestačili

Ústí nad Labem – Vstup do souboje 18. kola volejbalové extraligy patřil jednoznačně týmu SKV Ústí. Zlín působil po dlouhé cestě nerozehraně, domácí dominovali a první set získali s luxusním náskokem třinácti bodů.

20.12.2009

Volejbal Ústí vs ZlínFoto: DENÍK/ Jan Vraný

Ve druhé sadě šlo SKV opět rychle do vedení, Zlín se však už držel v závěsu a začal vystrkovat své drápky. Partička trenéra Miroslava Přikryla však ataky soupeřů vracela a šla do nečekaného vedení 2:0.

Slabší chvilku si domácí vybrali v následujícím dějství, ve kterém padli v extralize potupným výsledkem 10:25. „Začal nám odcházet příjem, Zlín se rozehrál, dostal na koně a my začali kupit chybu za chybou,“ přiznal ústecký kouč.

V napínavé čtvrté sadě šli do koncovky s mírným náskokem Moravané. Severočeši sice stáhli rozdíl několikrát na pouhé dva body, v tabulce lépe postavený Zlín ale vedení nepustil. „Měli jsme na to v tomto setu vyhrát a přerušit sérii čtyř proher za sebou. K tiebreaku podle mého nemělo vůbec dojít,“ měl jasno domácí stratég.

V elektrizujícím zkrácené sadě měli nakonec větší štěstí hosté. Úvodní míče SKV po chybách nechytil a hosté vedli 3:0. Ústí nic nevzdalo a vrátilo se zpět do hry. K vidění byly dlouhé výměny a při podání Smrčiny a šňůře bodů se zdálo, že domácí našlápli k cennému vítězství. Velkými chybami hlavně na nahrávce však soupeřům přímo darovali několik bodů, které v krátkém setu bohužel rozhodují.

Zbylých třináct zápasů základní extraligové části sehraje SKV Ústí už v příštím roce. Nejbližší pokus získat body pro splnění snu v podobě postupu do play off čeká Severočechy 9. ledna na palubovce ČZU Praha.

SKV Ústí n. L. – Fatra Zlín 2:3 (25:13, 25:21, 10:25, 23:25, 10:15)

Rozhodčí: Krtička, Renčín. Čas: 110 minut. Diváci: 200.

Ústí: Habr, Moník, Smrčina, Bezděka, Mooz, Beer, libero Kopáček – Alfonso, Rosenbaum, Kořínek, Pěkný.

Autor: Filip Kadeřábek

20.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ústecký dětský sbor UJEP zpíval ve Španělsku.
3

Ústecký dětský sbor UJEP zpíval ve Španělsku

Škoda 110 R.
AUTOMIX.CZ
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Bývalý hejtman Šulc a další obžalovaní půjdou k soudu opět v září

Ústí nad Labem – Bez přítomnosti obžalovaných Jiřího Šulce a Pavla Markvarta pokračoval u ústeckého okresního soudu v pondělí proces s pěti obžalovanými, kteří působili v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad.

Střekov doma otočil zápas, přesto nakonec padl

Střekov – Utkání jako na houpačce viděli diváci v pokračování 1.A třídy na Osadě. Domácí hráči prohrávali 1:3, vedli 4:3, ale nakonec odešli s porážkou 4:5.