FOTOGALERIE: Nedobytná tvrz padla, volejbalisté doma selhali

Ústí nad Labem – Každá série jednou končí. Své o tom po včerejšku vědí ústečtí volejbalisté, kteří po šesti domácích výhrách v řadě před svým publikem nečekaně klopýtli, když nestačili na Havířov a podlehli mu jednoznačně 0:3 na sety.

16.12.2010

Z extraligového utkání mezi volejbalisty Ústí a Havířova.Foto: DENÍK/Karel Pech

„Soupeř k nám přijel velice dobře připravený. Chtěli jsme vyhrát a přiblížit se mu v tabulce, ale realita byla úplně jiná. Svým výkonem nás Havířov vrátil zpátky na zem,“ přiznal smutným hlasem šéf SKV Ústí Miroslav Přikryl.

Duel 14. kola Uniqa extraligy se měl hrát již před dvěma týdny, kvůli sněhové kalamitě ale tenkrát hosté na sever Čech nedorazili. Dlouhou cestu přes celou republiku tak museli absolvovat podruhé. A asi jim to prospělo! Jinak si snad ani nelze vysvětlit jejich nasazení v úvodním dějství, ve kterém domácí tým naprosto smetli z palubovky a vyhráli přesvědčivě 25:13.

Od druhého setu se sice dostali do hry i svěřenci trenéra Miroslava Malána, v průběhu sady ale museli dohánět několikabodové manko a i v koncovce tahali jen za kratší konec. Hosté zvítězili 31:29.

I na začátku třetí části hry si hráči havířova vypracovali dvoubodový náskok, který dlouho udržovali. V polovině setu ale k překvapení všech přítomných diváků zabrali, uhráli několik důležitých míčů v řadě a najednou vedli 24:14. Hned první mečbol pak dokázali využít a mohli se tak radovat z cenného vítězství, díky kterému zvýšili náskok na šesté příčce tabulky.

„Rozhodl druhý set. Soupeř byl v koncovce odvážnější a nebál se zariskovat. To nás zlomilo, pak už jsme nenašli morální sílu na obrat a hosté dohráli zápas v exhibičním tempu,“ přiznal Přikryl.

SKV Ústí n. L. – Slavia Havířov 0:3

Sety: 13:25, 29:31, 14:25. Rozhodčí: Dmejchal, Meruna. Čas: 79 minut.

Sestava Ústí: Habr, Moník, Mach, Vodvárka, Mooz, Beer, Kopáček (libero). Střídali: Bican, Alfonso, Vampola, Pěkný.