Aktuálně se svěřenci Miroslava Malána nachází na osmé příčce, na přímý postup do play off ztrácí dva body.

Chtěli, potřebovali, ale nakonec propadli. Tak se dá ve stručnosti popsat výkon ústeckých hráčů na půdě neoblíbeného soka. Po dlouhé cestě se na hřišti příliš dlouho neohřáli.

„Havířov nás přehrál ve všech herních činnostech,“ konstatoval pro web české volejbalové federace ústecký nahrávač Filip Habr.

Průběh prvního setu a zisk úvodní sady 25:17 napověděl o tom, kdo bude na hřišti panovat. „Od začátku utkání jsme byli lepší a vydrželi jsme v nasazení až do konce,“ ocenil snahu kapitán domácího výběru Tomáš Široký.

Z řady nevybočil ani průběh dalších dvou setů, ve kterých se hosté protrápili až do konce. „Udělali jsme příliš mnoho chyb a neměli jsme činnost, o kterou bychom se mohli opřít,“ přiznal Habr.

Na podobnou notu byl po utkání naladěn i lodivod Ústí Vladimír Malán, který utkání výstižně shrnul do tří vět. „Zase nás Havířov jasně přehrál. Hráči si proti němu nevěří. Soupeř byl lepší ve všech činnostech,“ řekl kouč.

Ústí tak přenechalo sedmé místo právě svému soupeři, k přímému postupu mezi elitní šestici mu chybí body dva. V dalším pokračování extraligy zavítají hráči Ústí na horkou palubovku do Odoleny Vody.

Statistiky: Havířov – SKV Ústí 3:0

Sety: 25:17, 25:21, 25:20. Rozhodčí: Grabovský, Trumpeš. Čas: 67 minut. Diváci: 350.

SKV Ústí: Beer, Habr, Mach, Moník, Mooz, Vampola. Kopáček (libero) – Bican, Pěkný, Alfonso.