Ústí přehrálo Spartu, v play off narazí na Opavu B

Praha – Až poslední kolo základní části prvoligové soutěže basketbalistů rozluštilo tajenku v podobě osmičky postupujících do letošního play off. První tři celky už měly své místo jisté, celou soutěž vyhrál Chomutov, před Jindřichovým Hradcem a Sokolem Pražským. Boj se strhl o poslední vstupenku do play off.

27.2.2011

Pod vítězství BK Ústí na palubovce Sparty se 27 body podepsal americký rozehrávač Thad McFadden. Foto: Deník/ Karel Pech

Pohoršili si i basketbalisté Ústí, kteří sice v posledním kole urvali cennou výhru na Spartě, jenže je díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů předskočila rezerva Opavy a právě na její palubovce Severočeši odstartují pouť letošními vyřazovací boji.

V utkání na Spartě potřebovali Ústečané k udržení teoretické naděje na čtvrtou příčku nutně uspět. To se jim i povedlo, když urvali první letošní venkovní výhru. „První poločas a hlavně první čtvrtina se hrála stylem nahoru, dolů. Padalo hodně bodů a vítězil spíš útok nad obranou. Sparta hrála s velkou energií a dokázala držet krok,“ sdělil své dojmy Lukáš Bažant.

Ani jeden z celků si nevypracoval výraznější vedení, akcie Pražanů držel hlavně pivot Viktor Mikeš a hosté se trápili především při střelbě trestných hodů, když si z devíti pokusů připsali jen jeden úspěšný. I proto byl rozdíl po dvaceti minutách jen dvoubodový ve prospěch hostí.

Nástup na palubovku po změně stran už patřil svěřencům trenéra Romana Bednáře. „Podali jsme opravdu týmový výkon bez zásadních výpadků. Byla radost vést tým hrající s takovým zápalem,“ uvedl Roman Bednář.

Sparta Praha – BK Ústí n.L. 73:87

Čtvrtiny: 23:24, 41:43, 54:65. Nejvíce bodů: Mikeš 20, Skála 19 – McFadden 27, Pomikálek 19, Hejl 14. TH: 19/5 – 18/13.

BK Ústí: Jelínek, Žampach, Dvořáček, McFadden, Hejl, Hojdar, Fohler, Novák, Bažant, Pomikálek, Cosey, Burda.

Autor: Jiří Šlaj