Se sezonou se loučí SKV Ústí nad Labem, který ve druhém domácím duelu podlehl favorizovaným Českým Budějovicím 0:3 na sety a celou sérii po srdnatém boji ztratil 1:3 na zápasy.

Poslední krůček do semifinále musí udělat liberecká Dukla, včera ho však proti Ostravě před domácím publikem nezvládla. Mečbol číslo jedna nevyužila. V dramatickém střetnutí podlehla 1:3 na sety a na zápasy je série srovnána – 2:2. Rozhodovat se bude až ve čtvrtek na ostravské palubovce.

„Ano, prohráli jsme, přesto za sebou máme dobrou sezonu a za předvedený sport se rozhodně nemusíme stydět,“ řekl zkušený ústecký trenér Miroslav Malán, který podceňovaný tým i ve skromných podmínkách dotáhl mezi elitní osmičku. Naplnil předsezonní ambice klubu.

Ústecká parta dokázala v minulém ročníku bronzový českobudějovický Jihostroj potrápit. „Oproti neděli, kdy jsme zápas v super atmosféře urvali, jsme tentokrát hůře přihrávali. Tím měl soupeř ulehčenou obranu a přehrál nás. Projevila se kvalita Českých Budějovic, které mají dobře poskládaný tým a zkušené hráče,“ dodal kouč SKV Ústí nad Labem.

Dukla hrála dlouho vyrovnaný zápas.

Druhý set ovládla a ve čtvrtém držela krok. Celkově však svěřenci trenéra Michala Nekoly soupeře nepřetlačili jako v neděli a nakonec se radovali hosté z Ostravy. Rozhodne až páté utkání.

Čtvrtfinále play off:

Ústí nad Labem - České Budějovice 0:3 (-18, -22, -18). Čas: 78 minut. Diváci: 600. Konečný stav série 1:3.

Liberec - Ostrava 1:3 (-16, 17, -19, -21). Čas: 108 minut. Diváků: 500. Stav série: 2:2.