Blades na pekelné hochy z Českých Budějovic nestačili

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Vyřazovací část byla na dosah, ale po porážce 13:20 je play off nedostižný sen.

26.6.2013

Hráči amerického fotbalu SC Blades.Foto: DENÍK/Miroslav Vlach

Hrálo se o všechno! Vítězství utkání mezi celky Hellboys České Budějovice a SC Blades Ústí nad Labem definitivně určilo, kdo si prodlouží sezonu, a naopak kdo se může pomalu chystat na tu další. Domácí Hellboys zvládli zápas lépe, zvítězili 20:13 a vyřadili tím tým trenéra Jana Rosenbauma.

Jaký soupeř vás čekal?Jaké s ním máte zkušenosti?
V loňském roce jsme s týmem Hellboys utkali dvakrát a vždy jsme utrpěli drtivou porážku. V tomto utkání jsme tedy měli jedinečnou možnost srovnání naší výkonnosti oproti předcházející sezoně. Navíc vítěz tohoto utkání měl automaticky zajištěný postup do letošního play off.

Jaké byly úvodní minuty důležitého střetnutí?
Zápas jsme začali velmi vlažně a soupeř se po odehraných dvou minutách zápasu dostal do vedení 7:0. Našemu útoku se podařilo ještě do konce první čtvrtiny srovnat stav na 7:7, když Matěj Sahula poslal třicetiyardový pas na Jakuba Lukáška.

Jaký byl obraz hry ve druhém dějství střetnutí?
Týmu Blades se podařilo přidat další touchdown. Během skóroval Matěj Sahula a náš tým šel do kabin s vedením 13:7. Do druhé poloviny zápasu nastoupily oba týmy ještě bojovněji naladěné s touhou dotáhnout zápas do vítězného konce.

Měli jste zápas dobře rozjetý, co se odehrávalo dál?
Soupeř hrál ve 3. čtvrtině velmi chytře a postupoval postupnými běhovými akcemi dopředu, takže se náš útok prakticky nedostal na hřiště. Navíc se týmu z Českých Budějovic podařilo srovnat stav na 13:13.

Drama vrcholilo..
Za tohoto stavu týmy vstoupily do závěrečné čtvrtiny zápasu a bylo možno vidět nejen vyrovnaný a velmi dobrý výkon obou útoků i obran, ale bohužel i první vážné zranění hráče SC Blades.

Co se stalo?
Daniel Barač musel být převezen sanitkou do místní nemocnice. Zranění spoluhráče výrazně ovlivnilo výkon týmu v posledních minutách zápasu, takže soupeř těsně před koncem skóroval, zajistil si vítězství a postup do play-off.

Jak tedy hodnotíte celé utkání?
Odehráli jsme pravděpodobně nejlepší utkání v celé historii týmu. Pokud se poučíme z chyb a budeme nadále pokračovat v systematické práci, tak se v příštím roce mohou tým i Ústečané dočkat play-off amerického fotbalu.

Autor: Jiří Šlaj

26.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Dětský den si holky a kluci užili v Cukrárně U Jenčů v Doběticích.
10

Ilustrační snímek.

Nová škola ve Vaňově má pět volných míst

Břestovec pomohl ošetřit stromy

Ústí nad Labem - Památná lípa U Zvoničky v Neštěmicích nebo Památný dub v Krásném Březně. Tyto a další ústecké stromy pomohl ošetřit ústecký břestovec ve Smetanových sadech.

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili

Ústí nad Labem - Představujeme vám miminka vyfotografovaná v 21. týdnu roku 2017.

Blejdi prahnou po pomstě! Doma hostí Aligators

Ústí nad Labem – Nastal čas vendety! Hráči amerického fotbalu SC Blades Ústí se v neděli postaví největšímu favoritovi druhé ligy. Do Svádova přijedou brněnští Aligátoři, kteří loni ovládli třetí ligu a letos o soutěž výše zatím nepoznali hořkost porážky.