Děčín je lídr! V derby urval sedmou výhru

Děčín - Vicemistři potvrdili výhrou nad Ústím (90:73) formu i vedení v Národní basketbalové lize.

8.11.2015

DERBY PRO DĚČÍN! Válečníci doma opět vyzráli na ústecké Pandy.Foto: DENÍK/Karel Pech

Bravo, to je parádní jízda Válečníků! Úřadující vicemistři z Děčína vybojovali díky heroickému týmovému výkonu a výhře 90:73 nad Ústím nad Labem na scéně Národní basketbalové ligy už sedmé vítězství v řadě a pojistili si první příčku tabulky. Na ni se dostali po senzační páteční porážce Nymburka v Pardubicích. Šlágr sledovala beznadějně vyprodaná hala, v ochozech se tísnilo 1 200 diváků. Hosté se sice snažili, přesto derby nakonec jistě ovládl domácí favorit.

„Derby splnilo očekávání," řekl Pavel Budínský, trenér BK Armex Děčín.

Lídr tabulky zlomil odpor rivala na konci třetí čtvrtiny, kdy odskočil na 14 bodů, hotovo bylo v 33. minutě, kdy domácí snajpr Stria posunul průběžné skóre na 74:53.

„Byli jsme v roli favorita a jsme rádi, že ji zvládli. Není jednoduché naši hru soupeři vnutit a snažit se hrát na obou polovinách hřiště agresivně. Po vlažnějším začátku, kdy jsme dělali v obraně menší mentální chyby a Ústí nás trestalo, jsme měli pestřejší hru. Vícenásobné úsilí ve všech činnostech nás přivedlo k výhře," prohlásil spokojený děčínský kouč.

Jeho protějšek z lavičky ústecké Slunety Martin Stavěl si před hitem 9. kola přál, aby jeho parta neudělala ostudu – a jeho přání se mu splnilo.

„I když to tak zhruba tři čtvrtiny nevypadalo, Děčín měl střetnutí celou dobu pod kontrolou. Nechtěl bych si ze zápasu vzít jen negativa. Já jsem rád, že jsme se 27 až 28 minut drželi, pokud to tak mohu nazvat, Děčínu na dostřel, kdy to bylo o osm až deset bodů. Nicméně pokud jsme se vždycky na tuto hranici dostali, tak Děčín svou přesnou hrou a výborným pohybem balonu uvolnil střelce z tříbodové vzdálenosti, což byli v podstatě všichni, a potrestal nás větší či menší šňůrou. Úplně v klidu si ten zápas kontroloval a vždycky v tomto momentu odskočil," hodnotil utkání na tiskové konferenci kouč poražených, soupeři gratuloval a jeho úspěch v derby označil za zasloužený.

Za důležité označil doskoky. Děčín tuto statistiku ovládl poměrem 42:28 (útočné 12:5). „Hlavně v první půli nás obranné doskakování trápilo. První nebo dva útoky soupeře jsme schopni ubránit, ale pokud má třetí nebo čtvrtý, tak je zle," uvedl Stavěl.

Velice dobrý zápas v ústeckém dresu odehrál 27letý křídelník Dana Kendrid, jenž nasbíral 20 bodů s užitečností 24! „Musím dát kredit Ústí za to, jak hrálo. Myslím, že to byl jeden z těch lepších výkonů v sezoně," ocenil soka děčínský trenér Budínský.

NÁRODNÍ BASKETBALOVÁ LIGA, 9. KOLO:

DĚČÍN – ÚSTÍ NAD LABEM 90:73 (20:17, 40:30, 64:48)

Body: Stria 17 (trojky 7/5), Houška 13 (8 doskoků), Vyoral 13 (9 asistencí), Pomikálek 12, Landa 11 (8 doskoků), Šiška 11, Jelínek 6 (6 doskoků), Kaša 3, Ježek a Kroutil po 2 – Kendrid 20 (8 doskoků; efektivita 24), Barham 16, Eggleston 10, Čarnecký 8 (9 asistencí), Pecka 8, Jiříček 7, Votroubek 4. Střelba 3 b.: 31/14 (45,2%) – 18/8. Střelba 2 b.: 40/20 – 43/17. TH: 10/8 – 19/15. Doskoky: 42:28 (útočné 12:5). Chyby: 19:21. Ztráty: 13:14. Asistence: 25:17. Týmová efektivita: 117:68. Diváků: 1200 (vyprodáno!). Nejlepší hráč utkání: Robert Landa (Děčín).

Seniorům a dětem se sníží limity pro doplatky za léky

Při povodních se utrhlo pět lodí. Dvě z nich museli pyrotechnici  odstřelit. Na snímku je jedno z plavidel, které se zaseklo o pilíř Nového mostu v Děčíně. Jeho vrak po odstřelu 		nedostal z vody ani vyprošťovací tank a bylo nutné jej rozřezat.
4

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Ústí nad Labem - Kdo nikdy nehrál golf, asi bude protestovat, ale po dešti to není procházka lázeňským parkem. Ústecké hřiště je značně členité, každý hráč musí ujít cca pět kilometrů, ne všichni měli desítku kovových holí na kolečkách

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Ústecký kraj, ČR - Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát ve středu schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní.

Severní Terasa je pod dohledem strážníků. Kontrolují restaurace i bezdomovce

Ústí nad Labem - V těchto dnech pokračují preventivně bezpečnostní akce městské policie v restauračních zařízeních v obvodu Severní Terasa, se zaměřením na podávání alkoholu osobám mladším osmnácti let a na dodržování zákazu kouření v těchto provozovnách.

V Ústí mají pukomet! Vychová Slovan dalšího Neuvirtha?

Ústí nad Labem - V útrobách ústeckého zimního stadionu vzniklo brankářské centrum. Využívá mnoha specifických cvičení ale také pukometu.