Přestože proti Mostu byl po utkání byl poměr střel 51:23 ve prospěch domácí celku, vedl po dvou třetinách Most 5:2. Pak však ústečtí florbalisté zabrali a čtveřicí branek stav otočili. Vítěznou branku dokázal vstřelit v čase 56:39 Koník.

„První dvě třetiny byli z naší strany hodně nervózní. Závěrečnou třetinu ale naši hráči zvládli a dokázali stav otočit," zhodnotil duel s Mostem vedoucí domácího týmu Petr Filipec.
Ve střetnutí s Chomutovem domácí už nic nepodcenili a nakonec nastříleli soupeři deset branek.

„Byl to parádní florbal a naše zasloužené vítězství," pochvaloval si Filipec.

Vedoucí pozici bude nyní ústecký celek hájit v halách západočeských soupeřů. Nejprve hraje 8. prosince v Tachově a o den později ve Františkových Lázních, kde hraje domácí střetnutí Sokolov. Budou to poslední utkání v letošním roce, další hrají ústečtí florbalisté až v lednu a hostí v derby Lovosice.

USK-FbC – Most 6:5 (1:2, 1:3, 4:0).

Branky: Tržil 2, Koník 2, Smištík, Svoboda – Libecajt 2, Lafek, Kusek, Fišer.

USK-FbC – Chomutov 10:5 (3:2, 3:1, 4:2).

Nikolič 2, Smištík 2, Stummer, Koník, Klobása, Vojta, Bečvář, Kreník – Morava 2, Fokt, Dudek, Pudil.

USK-FbC Ústí: Hlava, Černý – Jiránek, Nergl. Glatz, Tržil, Klobása, Vojta, Nikolič, Stummer, Smištík, Koník, Kreník, Grosse, Huslička, Brom, Täuber, Svoboda, Bečvář.

Pořadí: 1. Ústí 25, 2. Kadaň 24, 3. Plzeň 23, 4. Karl. Vary 18, 5. Jablonec 17, 6. Chomutov 15, 7. Most 9, 8. Lovosice 7, 9. Rokycany 7, 10. Sokolov 6, 11. Děčín 6, 12. Tachov 5.