Někteří místní borci dali přednost Pražskému maratonu, ale jednačtyřicet jich navléklo startovní čísla v Chlumci poblíž hráze Nového rybníka, aby se pokusili zamíchat pořadím. Členitá trať byla dlouhá třináct kilometrů, do role diváků byli pasováni i rybáři, kteří obklíčili romantickou vodní plochu.

Hned dvakrát museli obkroužit běžci Jedlovou horu, kde bylo občerstvení, potom se vraceli zpět kolem letiště přes oranžovou dálniční lávku, aby mezi stromy našli cestu do cíle. Kdo myslíte, že vyhrál? Zuda - Rusínová.

TERÉN BYL IDEÁLNÍ

Přesně v deset dopoledne seznámil hlavní pořadatel účastníky se záludnostmi trati, potom startér a zástupce Prima běhů Jarda Hercík vyslal nadšence do boje s časem.

VÍTĚZNÝ TÝM ZŠ Metelkovo náměstí v Teplicích ve složení Klára Šotolová, Kamila Frontzová, Gabriela Rokosová, Lenka Krippnerová,  Klára Ponecová, Pavla Najmanová, Denisa Timková, Běta Fojtíková a kapitánka Karolína Foffová.
Dívky z Teplic vládnou v kraji, čeká je kvalifikace na celostátní finále

"Terén byl ideální, neprášilo se, neklouzalo to, trasa vedla kolem rybníka, kde nám fandili i rybáři. Dokonce jsem viděl i jeden klasický záběr, kapr měl míru a majitelka prutu velkou radost. Nikdo nezabloudil, spokojené úsměvy provázely vyhlášení výsledků. V Brné jsem vyhrál startovné na Ústecký půlmaraton, tak musím více trénovat. Manželka dává přednost plážovému volejbalu, dcera dělá sportovní gymnastiku. Taková normální sportovní rodinka," vysvětloval na bedně spokojený Petr Zuda.

CenuVzdáleného hosta převzal Miroslav Čekan, který přijel z Ostrova u Karlových Varů. Všichni jeho kamarádi byli v Praze, tak vyzkoušel konkurenci v Ústí. Ochotně popisoval jejich krosový seriál, který je podobný terénem i obsazením. Možná přijede i příště.

Absolutní vítězka ženské kategorie Zuzana Rusínová se přímo rozplývala nad výběrem trati. "To byla super volba. Hodně tomu přispělo i počasí, ale kolem té vody to bylo kouzelné," prohlásila maminka na mateřské.

David Vršecký a Adam Lacko opět spolu.
Návrat šampiona! Vršecký ohlásil comeback: Závodění mi chybělo

Běh kolem Jedlové hory Muži: 1. místo - Petr Zuda č. 54 - Všebořice - čas - 00:50:17; 2. místo - Jiří Vlček - č. 68 - Povrly - čas 00:54:41; 3. místo - Miroslav Svoboda č. 55 - Komostav - 00:54:55
Ženy: 1. místo - Zuzana Rusínová č 83 - USK Provod - 01:00:40; 2. místo - Jarmila Sobecká č. 82 - USK Provod - 01:03:48; 3. místo - Dagmar Musilová č.64 - Jílové - 01:08:03