Kanoisté Chemičky zazářili v Račicích, Kukačka má nominaci

Račice – Rychlostní kanoisté závodili v Račicích o body do Českého poháru, kde v závodech žactva a benjamínků startoval i výběr Slovenska. Juniorům šlo zase o nominaci na mistrovství Evropy a světa.

8.6.2017

Nominační závod v Račicích, Vilém Kukačka (vlevo) s Janem Vorlem.Foto: Chemička Ústí/Kamila Kukačková

Ústecký kajakář Vilém Kukačka potvrdil i přes lehkou virózu svou dominanci v kategorii juniorů. Jasně zvítězil na K1 na tratích 500 a 1000 metrů a na dvoustovce skončil těsně druhý. S Janem Vorlem z USK Praha poté na K2 vyhráli na tratích 200 a 500 metrů, na kilometru skončili druzí.

„Těmito výsledky si Vilém vyjel nominaci na ME juniorů, které se koná 22. až 26. června v Bělehradě, kde bude startovat na K4 500 a 1000 metrů a na K2 200 metrů s Janem Vorlem,“ prozradila Ludmila Šolcová, trenérka ústeckého oddílu.

POJEDE I NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Kukačka byl zároveň nominován i na juniorské mistrovství světa, které se uskuteční v závěru července v Rumunsku. Zde bude startovat na trati 500 metrů v singlu i čtyřkajaku.

V Račicích ale byli úspěšní i další ústečtí závodníci. Dorostenec Vít Vohryzka, který závod absolvoval s ortézou na noze, zvítězil společně s Romanem Mülerem z Kadaně na K2 500 metrů, na stejné trati na K1 zajel 3. místo a druhý skončil v kategorii čtyřkajaků na 1000 metrů.

KAROLÍNA KUKAČKOVÁ ZAZÁŘILA

V závodech dvanáctiletých děvčat zazářila Karolína Kukačková, která opět nedala nikomu šanci a jasně vyhrála na dvoustovce i kilometru. Zlato brala i na K2 500 metrů s Johanou Schořovou, která ale tentokrát žádnou individuální medaili nezískala.

Výborně se uvedla i děvčata na K4, kde do lodi zasedly benjamínky Karolína Kukačková, Johana Schořová s žákyněmi Annou Vohryzkovou a Karolínou Havlatovou. V kategorii žákyň vybojovaly krásné 4. místo.

„Stejné umístění pak zajeli v kategorii žáků i bratři Bartoškové na K4 ve společenství Vojty Macháčka z Přerova a Pavla Nováka z Chomutova,“ prozradila na závěr Ludmila Šolcová.

8.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Záchrana lachtana Gastona.
11

Škola v Chabařovicích dostane nová okna

Císař Karel IV. pobude na jarmarku v Úštěku celou sobotu

Úštěk – Pestrý program na 13 scénách a přes 200 vystupujících a řemeslníků, to je vizitka historického jarmarku v Úštěku.

Inventura k polovině měsíce: Policie vyšetřovala v kraji již 720 nehod

Ústecký kraj - V sedmi okresech Ústeckého kraje v srpnu až do půlnoci úterý 15. srpna dopravní policie vyšetřovala již 720 dopravních nehod.

Slovan otočil skóre, vedení však neudržel. Kadaň mu oplatila porážku

Ústí n. L. - Hokejisté Ústí nezvládli reparát za výkon v Benátkách a padli i doma s Kadaní.

Na severu Čech hrozí v pátek silné bouřky

Severní Čechy - Část Moravy čekají v pátek odpoledne vysoké teploty, které se mohou pohybovat mezi 31 až 34 stupni Celsia. Do Čech pak večer dorazí od západu silné bouře doprovázené poryvy větru a lokálně přívalovým deštěm.