Trucker roudnické Buggyry předvedl na legendární trati one man show - vyhrál všechno, co šlo. Lacko v Německu jasně dominoval a jako bonus navýšil svůj náskok v průběžném hodnocení šampionátu už na 46 bodů. Německé hvězdy Halmová s obhájcem titulu Hahnem na domácí půdě ostrouhaly.

Lacko předvedl drtivou dominanci. Tři jízdy na mokré trati ovládl, čtvrtý závod pak byl kvůli velkému množství vyteklé nafty na trať z předchozích bojů zrušen. „Co na to říct? Prostě paráda. Takový průběh jsem nečekal,“ juchal Lacko, který znovu dokázal, že na morku je těžko k poražení. „Jsem rád, že tady zapršelo. Pro nás to byla výhoda.“

Rodák z Čeladné protáhl sérii výher, kterou načal v Misanu, už na pět závodů. „Je to skvělá série, tým si zaslouží kredit,“ zdůraznil Lacko.

Zato comeback jeho parťáka Davida Vršeckého do evropského seriálu po téměř dvou letech se příliš nevydařil. Roudnický rodák si sobotu doslova protrpěl. Dvojnásobný šampion dojel až dvanáctý a patnáctý. „Ta dlouhá pauza se někde asi projevit musela,“ bral to s tradičním nadhledem.

V neděli si pak alespoň trochu spravil chuť pátým místem a pomohl Buggyře na první místo v hodnocení týmů. „Mám radost, ale mohlo to být ještě lepší. Nakonec, vyškrábat se z dvanáctého místa až na páté a ještě sebrat body Hahnovi i Halmové… Považuji svůj úkol za splněný.“

Mistrovství Evropy tahačů – Nürburgring:První závod: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 29:38,658, 2. Kiss (Maď./Mercedes) -3,289, 3. Hahn (Něm./Iveco) -8,395, …12. Vršecký (ČR/Buggyra) -54,897.
Druhý závod: 1. Lacko 27:52,248, 2. Janiec (Fr./MAN) -10,303, 3. Körber (Něm./Iveco) -17,877, …15. Vršecký -1:23,448.
Třetí závod: 1. Lacko 28:49,684, 2. Kiss -8,958, 3. Janiec -12,583, …5. Vršecký -57,987.
Čtvrtý závod byl zrušen.
Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 142, 2. Halmová (Něm./MAN) 96, 3. Hahn (Něm./Iveco) 95, …12. Vršecký 8.