Ústečtí atleti měli na dosah třetí místo

Ústí nad Labem – Chtělo by se napsat, kdyby vyšla ta štafeta. Ale na kdyby se nehraje, ač předvedli závodníci Athletic Clubu Ústí nad Labem nejpovedenější bodový výkon v prvoligové sezoně, stačil jim jen na páté místo.

18.6.2015

Atlet AC Ústí Jakub Janda vybojoval pro oddíl cenné body za 8. místo v hodu oštěpem a 3. místo ve výšce.Foto: Deník/Rudolf Hoffmann

„Na čtvrtého nám chyběly dva body, na třetího deset. Poprvé jsme ale porazili Liberec," byl spokojený předseda oddílu a závodník Miroslav Vachuta.

Předposlední kolo první ligy hostil Hradec Králové a tamní atletický stadion svědčil ústeckému celku. „Bylo to vydařené kolo, opět jsme se mohli spolehnout na opory," prohlásil Vachuta.

Oporou byl Murín

Tím myslel v obrovské formě závodícího atleta hostujícího z USK Praha Jana Murína, který vyhrál osmistovku a na poloviční trati skončil třetí. „Honza bude mít medailové ambice na MČR. Očekávání splnil Němec Raabe, který byl třetí a druhý. Na svůj nejvyšší bodový zisk dosáhl odchovanec oddílu Josef Posel," chválil Miroslav Vachuta.

Josef Posel se srdnatě pustil do boje hned ve čtyřech disciplínách, z čehož byly dvě štafety. Ještě lépe na tom mohl být tým z krajské metropole, kdyby zvládl lépe skok vysoký a štafetu.

„Nepovedla se nám ani jedna předávka," litoval šéf ústeckého klubu.

I tak se ale družstvo ukázalo v dobrém světle a v posledním kole může pomýšlet na umístění na předních pozicích. „Konečně jsme zabrali, cílem do posledního kola bude dostat se na čtvrté místo, což by byl historický úspěch oddílu," plánoval předseda AC Ústí.

Všem týmům v první lize zatím neohroženě vládne Nové Město nad Metují. „Ukončili nadvládu Liberce, mají polské závodníky a Patryka Bachara. Trošku se mi ale nelíbí, že staví do závodů hodně chodců, takže mají dobrou výchozí pozici," uzavřel povídání Miroslav Vachuta.

1. liga mužů – 3. kolo: 1. Nové Město n. M. 209 bodů, 2. Jablonec n. N. 177, 3. Hradec Králové 143,5, 4. Litomyšl 135, 5. AC Ústí n. L. 133, 6. Liberec 118, 7. Turnov 98, 8. Hvězda Pardubice 38.
Pořadí po 3. kole: 1. Nové Město 24, 2. Jablonec 20, 3. Hradec Králové 19, 4. Liberec 13, 5. Litomyšl a AC Ústí 11, 7. Turnov 7, 8. Pardubice 3.
Umístění závodníků AC Ústí do 3. místa: 400 m: 3. Murín 50,18 sec. 800 m: 1. Murín 1:50,96, 3. Raabe 1:56,72. 1500 m: 2. Raabe 4:08,17. 4×400 m: 3. AC Ústí (Čadek, Posel, Hazer, Murín) 3:39,90. Výška: 3. Janda 1,92 m. Kladivo: 3. Vachuta 52,30 m.

Autor: Jiří Šlaj

18.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
14

Vlaky do hor na trati Most - Moldava využívá spousta turistů i sportovců.

Motoráky na Moldavu letos nevyjedou. Oprava vázne

Věčně mladý Jiří Suchý: Uvědomil jsem si, že se už blíží střední věk

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ – Ačkoliv Jiřímu Suchému, všeumělci, ověnčenému řadou prestižních ocenění, bylo nedávno 86 let, je stále velmi aktivní.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Neštěmice mají dva body, trenér ale spokojen není

Neštěmice, Litoměřice – Fotbalisté Neštěmic zabrali a konečně slaví v krajském přeboru bodový zisk. V duelu na půdě Litoměřicka zvítězili 5:4 na penalty, jenže ještě v 80. minutě vedli 4:2.

Ústí nad Labem - Stovky lidí začaly v neděli ještě před čtrnáctou hodinou, kdy bylo oficiální zahájení, plnit louku kolem Erbenovy vyhlídky. Konala se zde po několika letech znovuobnovená drakiáda.