„Je to škoda. Nikdy jsem se nevymlouval na rozhodčí, ale závěr utkání s Kladnem hodně ovlivnili. Na poslední dvě minuty nás poslali do tří a soupeř toho dokázal využít. Mrzí mě to,“ řekl kouč Elby Jaroslav Pavlík.

Jeho tým se nejprve v sobotu představil v Plzni, kde byl po dvou třetinách vyrovnaný stav 1:1. Ve třetím dějství ale Ústečané třikrát inkasovali a bylo po nadějích. „Dvě třetiny jsme hráli slušně, pak jsme ale udělali dvě hloupé chyby, které nás stály bodový zisk,“ mrzelo trenéra Severočechů.

Podobný průběh mělo i střetnutí se suverénem letošní sezony z Kladna. Hráči Elby se dostali až do vedení 3:1, které drželi ještě dvě minuty před koncem. Pak ale přišla dvě vyloučení a soupeř vyrovnal. V nájezdech pak urval i bonusový bod.

„Hrát poslední dvě minuty proti Kladnu tři proti šesti bylo složité. Kluci ale bojovali a nemám jim co vytknout. Teď se musíme dobře připravit na poslední zápasy základní části s Kovem a Kertem,“ dodal kouč.

Plzeň – Elba DDM Ústí 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) Branky a nahrávky: 12. J. Benedikt (Pejchar), 35. Hanuš (Vágner, Gřonka), 38. Malý (Průcha, O. Benedikt), 45. Pejchar (J. Benedikt, Malý) – 13. Pilař (Horáček, Bím). Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 80.

Elba DDM Ústí – Alpiq Kladno 3:4 ss (2:1, 1:0, 0:2 – 0:0)Branky a nahrávky: 6. Gottfried (Macek, Švanda), 8. Červinka (Baxa, Hubený), 20. Baxa (Hubený, Růžička) – 11. Hnízdil (Pražák), 44. Rejthart, 45. Ogurčák (Kudela), nájezd Barnošák. Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:2. Diváci: 111.

Sestava Elby: Brhel, Banda – Kváš, Poláček, Švanda, Kučera, Růžička, Sedláček – Hubený, Pilař, Horáček, Bím, Štěpánek, Červinka, Gottfried, Macek, Baxa, Peschout. Trenér: Pavlík.