VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

31.7.2016

Ceny paliv v Ústeckém kraji stagnovaly

Ústí nad Labem - Ceny paliv v Ústeckém kraji se za týden příliš nezměnily. Stále se drží pod republikovým průměrem.

28.7.2016

Cena uhlí pro malé odběratele na podzim stoupne, oznámila těžební firma

Ústecký kraj - Nejlepší čas na nákup topného uhlí je právě v těchto dnech, tvrdí těžební společnost Severní energetická. Podle ní uhlí od října podraží.

28.7.2016

Zemědělci sklízejí úrodu, brzdí je déšť. Výkupní ceny jsou nižší

Ústecký kraj - Práce na polích v regionu jsou v plném proudu. Sklizeň pšenice v neděli zastavil déšť. Výnosy v regionu se výrazně liší. Celkově je úroda srovnatelná s loňským rokem, řekl ředitel Agrární komory Ústeckého kraje Jaroslav Brožka.

26.7.2016

Wagnerka slibuje krásný výhled od stolu s dobrým jídlem

Střekov - Uprostřed sezony je restaurace Wagnerka na hradě Střekov. Hosté si vybírají nejhezčí místa na terase, občerstvují se, popíjejí, baví se s přáteli a obdivují nádherný výhled na Labe a svahy Českého středohoří.

23.7.2016

Paliva v regionu za týden zlevnila, nafta až o 64 haléřů

Ústecký kraj - Paliva v regionu za poslední týden výrazněji zlevnila. Za litr benzinu teď řidiči zaplatí v průměru 29,31 koruny, což je o 26 haléřů méně než v polovině měsíce. U nafty cena klesla o 64 haléřů na 27,91 koruny za litr.

23.7.2016

Potřeba obnovy majetku SVS a finanční zdroje – nůžky se rozvírají

Teplice - Severočeská vodárenská společnost a. s. (dále SVS) je na území Ústeckého a podstatné části Libereckého kraje, kde žije přes 1,1 milionu obyvatel, vlastníkem vodovodů, kanalizací a dalších zařízení vodohospodářské infrastruktury.

22.7.2016

Skryté prémie pro Kapsch

Rakouská firma Kapsch dostává od českého státu stamilionové odměny za to, že systém efektivně funguje. Na konci letošního roku by celková odměna za deset let měla přesáhnout 1,6 miliardy korun.

22.7.2016

Sklizeň na severu Čech zbrzdil déšť. Úroda je dobrá

Severní Čechy - Sklizeň obilí a řepky na severu Čech zbrzdilo počasí. Pěstitelé v Ústeckém kraji odložili kvůli dešti sekání pšenice až na tento týden.

16.7.2016

Nejdražší benzin i nafta v kraji je v Ústí

Ústecký kraj – Ceny pohonných hmot v Ústeckém kraji oproti minulému týdnu klesly. Za litr benzinu zaplatí teď řidiči 29,57 koruny, což je o 22 haléřů méně než po státních svátcích. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.

15.7.2016

Deset let Twitteru v deseti bodech

Původně se sociální síť jmenovala Stat.us a měla fungovat jako komunikační nástroj pro sdílení informací mezi členy malých skupin ve firmách. Pro historii Twitteru, který 15. července slaví deset let od spuštění, je příznačné, že z původního konceptu nezůstalo prakticky vůbec nic. Vybrali jsme 10 nejzajímavějších okamžiků z jeho minulosti.

13.7.2016

Školní mléko: české dotace na tlusté děti

Stát na jedné straně bojuje proti tloustnutí dětí, současně ve stále větší míře dotuje přeslazené a tučné mléčné výrobky pro školáky. Smetanových krémů dostávají žáci skoro šestkrát víc než před deseti lety.

12.7.2016

Ceny půdy dál rekordně rostou

O téměř 22 procent stouply v letošním prvním pololetí tržní ceny zemědělské půdy v porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku. Hektar půdy se v Česku nyní prodává v průměru za 207 tisíc korun.

11.7.2016

Důkaz ekonomického oživení? Index spodního prádla

Výkon ekonomiky nemusí měřit jen klasické statistiky jako HDP. Existuje i celá řada dost podivných ekonomických indikátorů. A podle některých se zdá, že opravdu špatné časy jsou za námi.

9.7.2016

Pohonné hmoty v Ústeckém kraji mírně zdražily

Ústí nad Labem - Pohonné hmoty v Ústeckém kraji za poslední týden mírně zdražily. Litr benzinu koupí řidiči za 29,79 koruny, což je o osm haléřů více než před týdnem. Nafta podražila o haléř na průměrných 28,16 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny obou komodit dlouhodobě sleduje.

2.7.2016

Před 40 lety začal Apple psát historii

New York - Ve čtvrtek 1. července 1976 začal Apple prodávat svůj první počítač označený prozaicky jako Apple I. Ačkoli to byla jen stavebnice s mikroprocesorem bez klávesnice a bez displeje, pro americkou firmu znamenala odrazový můstek k dnešnímu dominantnímu postavení ve světě technologií.

2.7.2016

Firmy trápí byrokracie a málo kvalifikovaných lidí

Ústecký kraj - Podnikatele v našem regionu trápí nedostatek kvalifikované pracovní síly, nevhodný systém vzdělávání, nízká motivace obyvatel pracovat a s tím spojená sociální politika státu, vysoká byrokracie a složité předpisy pro získání stavebních a jiných povolení.

2.7.2016

Ceny nafty a benzinu se v Ústeckém kraji nezměnily

Ústí nad Labem - Ceny pohonných hmot se v Ústeckém kraji druhý týden po sobě nemění. Litr benzinu koupí řidiči za 29,71 koruny a litr nafty za 28,15 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny obou komodit dlouhodobě sleduje.

28.6.2016

Čínské firmy mají velký zájem o investice v České republice

Ústí nad Labem, Čína – Čínské firmy mají zájem o spolupráci s českými firmami a investice v České republice. Předsedovi Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje (KHK ÚK) Františku Jochmanovi to při jeho červnové návštěvě Číny potvrdil místopředseda místní vlády regionu Cangzhou Li Zhi a ředitel mezinárodní spolupráce regionální vlády regionu Sichuan Li Ping.

25.6.2016

Pumpaři v Ústeckém kraji ceny paliv během týdne neměnili

Ústí nad Labem - Pumpaři v Ústeckém kraji ceny pohonných hmot za uplynulých sedm dní nezměnili. Natural 95 se nyní prodává v regionu za 29,74 koruny za litr a nafta stojí v průměru 28,15 koruny za litr. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny obou komodit dlouhodobě sleduje.

22.6.2016

Rozsáhlé pozemky u Krupky se prodávají v dražbě za 99 milionů korun

Krupka - Pozemky u Krupky na Teplicku pro stavbu rodinných domů nabízí realitní kancelář v dražbě. Nejnižší podání zhruba za 145.000 metrů čtverečních je 99 milionů korun.

20.6.2016

Nová průmyslová zóna má nabídnout 3 600 míst

Lovosice - Záměr výstavby Průmyslové zóny II na východním okraji Lovosic přijel obyvatelům města představit sám investor. Děčínská firma Armex Oil chce začít stavět v květnu příštího roku. Ve čtyřech objektech, které mají vyrůst na poli naproti Preolu, by podle odhadů mohlo najít práci přes 3 600 lidí.

20.6.2016

Valná hromada SVS udělala další krok k zajištění provozování po roce 2020

Teplice - Dne 16. června 2016 se v Krušnohorském divadle v Teplicích uskutečnila od 10:00 hod řádná valná hromada Severočeské vodárenské společnosti a. s. (SVS). Valné hromady se zúčastnilo celkem 158 akcionářů (měst a obcí v Ústeckém a Libereckém kraji), kteří představují 81,93 % základního kapitálu společnosti.

19.6.2016

Stát šetří na podpoře firem v regionu. Ekonomika posiluje

Ústecký kraj – Zaměstnavatelé v regionu očekávají pozvolný nárůst počtu zakázek i objemu výroby, v horším případě stagnaci. Vyplývá to z dubnového a květnového průzkumu úřadu práce u firem.

18.6.2016

Cena benzinu v Ústeckém kraji už neroste, nafta zdražila mírně

Ústí nad Labem  - V Ústeckém kraji po několika týdnech zdražování přestala růst cena benzinu. Litr se prodává v průměru za 29,74 koruny. Cenu nafty pumpaři od minulé středy zvýšili jen mírně, a to o 13 haléřů na průměrných 28,15 Kč/l.

16.6.2016

Pryč s opuštěnými průmyslovými areály. Na obnovu dá stát 2 miliardy

Severní Čechy - Místo staré polorozpadlé továrny, která je už roky prázdná, nová výrobní hala, sklad nebo třeba hotel. První přeměny by mohly začít už příští rok.

16.6.2016

Hotely v Ústeckém kraji mají o prázdninách ještě volná místa

Ústecký kraj - Hotely v regionu  mají na období letních prázdnin ještě volné kapacity. Zájem turistů se o jednotlivé části kraje liší. Volná místa mají ubytovací kapacity v Krušných horách. Turisty na sever Čech lákají Krušné hory, České Švýcarsko a České středohoří.

15.6.2016

Podnikatele z Ústí živí žížaly. Žerou mu odpad

Klíše - Domácnost s Vítkem Brejchou sdílí v bytě na Klíši vedle manželky a malého synka Olivera také třicet tisíc kroutících se kamarádek.

15.6.2016

La Casa je ostrovem pravé italské gastronomie

Ústí nad Labem - La Casa pizzeriea & ristorante, pravá italská restaurace otevírá ve středu na místě bývalé restaurace U vlka ve Velké Hradební ulici.

14.6.2016

Podnikatelské fórum přilákalo do Ústí 200 odborníků

Ústí nad Labem - Téměř dvě stě lidí se v pondělí sešlo na Podnikatelském fóru Ústeckého kraje. V přednáškách a workshopech se podnikatelé, odborníci a investoři zabývali především tím, jak v regionu udržet kvalifikované pracovníky, jak rozšířit své podnikání nebo kde pro něj hledat podporu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
13.6.2016

A já venku nebudu, radši půjdu do klubu!

Ústecký kraj - Přispějte na náš projekt pro děti ze znevýhodněného sociálního prostředí. Mezi naše úspěšné aktivity patří zejména klubovna, kuchařská dílna či hudební zkušebna – zde všude učíme děti překonat všechny jejich nelehkou životní situaci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies