VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stavba dálnice D8

Stavba dálnice D8

Protihlukové stěny ve Stadicích nebudou

Řehlovice - Jedním z nejhorších průvodních jevů okolo silnic je hluk. Samozřejmě společně s hlukem a vibracemi. Nejvíce je to patrné například na objízdných trasách k rozestavěné dálnici D8. Právě kolem ní měly vzniknout protihlukové bariéry, například na Řehlovicku u Stadic.

Dělníci na dálnici D8 opět nepracují. Může za to mráz

Ústecko - Stroje na stavbě D8 stojí. Na vině nejsou ekologičtí aktivisté, nýbrž mráz. To, že je na staveništi tzv. mrtvo, zaujalo našeho čtenáře, který poslal do redakce dotaz. „Nevíte, proč tam nejsou vidět dělníci? Doufám, že vše stihnou postavit v termínu. Už se ve firmě nemůžeme dočkat," uvedl tazatel, který se podepsal jako Jarda.

AKTUALIZOVÁNO

Ekologové opět napadnou nedostavěnou dálnici D8

Ústí nad Labem – Dokončení dálnice D8 přes České středohoří  je zase ohrožené. Ekologové se chtějí pokusit u soudu docílit zrušení stavebního povolení. V prosinci totiž soud zrušil územní rozhodnutí, ale stavební povolení ponechal a stavba může pokračovat.

Soud posvětil povolení na D8, ekologům zbývá kasační stížnost

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud napodruhé posvětil stavební povolení na dokončení dálnice D8.

Dostavba dálnice D8 stála už 6,7 miliardy korun

Ústí nad Labem - Dostavba dálnice D8 přes České středohoří stála prozatím 6,707 miliardy korun. Cena dohodnutá s dodavateli stavby za celý úsek dlouhý 12,7 kilometru je téměř 12 miliard. Dojet z Prahy až do Drážďan po dálnici budou moci řidiči nejspíš nejdříve za dva roky. Práce začaly už v roce 2007.

Stavba dálnice D8? Další průšvih!

Ústecko – Stavba dálnice D8 se opět prodraží. Dost možná, že se přes ujišťování Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) také protáhne. Na vině je odfláknutý geologický průzkum. ŘSD to vysvětluje tím, že úsek D8 od Lovosic do Řehlovic vede v extrémně složitých geologických podmínkách.

AKTUALIZOVÁNO

Dálnice D8 se opět může stavět!

Ústí nad Labem – Zhruba za dva týdny se opět intenzivně rozeběhnou práce na stavbě dálnice D8. Ústecký krajský úřad totiž zamítl stížnost ekologa Lubomíra Studničky na stavební povolení vydané lovosickým stavebním úřadem. Stejně postupoval i na jaře, ale minulý měsíc jeho rozhodnutí zrušil soud.

AKTUALIZOVÁNO

Stroje pracují, ale nestaví se, dálnici D8 konzervují

Řehlovice – Pokud pojedete po dálnici D8 a najedete do zatáčky u Řehlovic, budete mít pocit, že stavba dálnice zde zdárně probíhá. Na nedokončeném úseku se pohybují dělníci ve vestách, několik bagrů, nákladní auta a buldozer.

STOP! Práce na D8 se opět zastavily

Řehlovice – Práce na dálniční křižovatce v Řehlovicích se zastavily. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tak rozhodlo na základě rozsudku ústeckého krajského soudu.

Soud zrušil povolení k dostavbě dálnice D8

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud zrušil stavební povolení na dostavbu poslední části dálnice D8. Informovala o tom mluvčí soudu Irena Jeřábková. Zatím není jasné, zda rozhodnutí zastaví stavební práce. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) situaci nechce komentovat, dokud nebude mít rozsudek v ruce.

Dálnice D8 se může zdržet,
známý ekolog se opět odvolal

Řehlovice - Po soudu chce, aby žaloba měla odkladný účinek. Stavební práce se tak mohou zastavit.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Nový úsek D8 přijel otevřít i Patrik, jenž dostavbu blokoval

Lovosicko – Dobrá zpráva pro řidiče. Další část dálnice D8 je od 14. května otevřena.

AKTUALIZOVÁNO

FOTOGALERIE: Dálnice? Zatím jen hlína...

Řehlovice - Na stavbě mimoúrovňové dálniční křižovatky u Řehlovic dokončili archeologický průzkum a teď zkoumají podloží.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies