VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Seriál Plním si svůj sen

Ambiciózní dívka maluje sny

Ústí nad Labem - V deseti letech začala Saliha Afzaal portrétovat. Jednou by však chtěla být slavnou architektkou.

Skromný modelář Jan Jedlička vyhrál vše, co se dalo

Ústí nad Labem - Skromný mladík o své velké modelářské zálibě moc mluvit nechtěl. Prý to není nic mimořádného.

Jenčovi sní nad kávou a dětským smíchem

Dobětice - Hledat cukrárnu na konečné MHD v Doběticích by napadlo málokoho. Přitom tu manželé Jenčovi kromě sladkostí nabízejí dětem nápady, jak využít volný čas. Vánoční a velikonoční besídky, pohybový kroužek, malování, odpoledne s písničkou, nebo zdobení vánočního stromku.

Jsem Apač tělem i duší, říká o sobě indián Ulzi z Chabařovic

Chabařovice - Doba, kdy si všichni kluci hráli na Vinnetoua, je už dávno pryč. Dnes sedí školáci u počítače a řeší strategické hry.

Ladný balet je nesmírná dřina

Ústí nad Labem - Dotáhla to do Zlaté kapličky jako žákyně baletní přípravky. Poté dlouho tančila pro ústecké diváky. Regina Blažková Holubová dobře věděla, že jednou to musí skončit. Vystudovala proto taneční pedagogiku, jejíž součástí byla také choreografie. Dál snila o vlastní baletní skupině.

S tancem je konec, ale život jde dál!

Ústí nad Labem - Na Komárce jsem potkal kluka na kole bez pravé nohy. Nevidomý Václav vesluje ve Vaňově, v ulicích města závodili vozíčkáři, a jak jim to jelo. Sedmadvacetiletý Vít Bakeš měl před šesti lety smůlu, ale příkladně bojuje dál.

Při hře Jana Makovcová zapomíná na svět

Ústí nad Labem /PLNÍM SI SVÉ SNY/ - Hudební nadání i mimořádný vztah k přírodě zdědila po rodičích. Když vezme do ruky svůj zlatý nástroj, zapomene na okolní svět a sní s otevřenýma očima. Mladá učitelka Jana Makovcová.

Ředitel Jan Darsa sepsal pověsti Velkobřezenska

Březensko - Možná, že jednou sepíše vlastní paměti a bude to trhák. I tak by se dal zhodnotit život ředitele velkobřezenské školy Jana Darsy. Jak jeho povolání, tak okolí obce, ve které působí, se mu vrylo pod kůži.

Martina Svobodová: Mluvte s dětmi, dokud je čas!

Ústí n. L. - Učitelskou kariéru začínala v Liberci. „Dobře si vzpomínám na situaci, kdy jsem se poprvé setkala u studenta s antisemitskými názory. Svůj slohový příspěvek na téma debata a polemika postavil na textech ultrapravicové hudební scény. Byla to pro mne nečekaná zkušenost, kterou začala má snaha věnovat ve výuce více prostoru tématu holocaustu," vypráví na úvod.

Jak se stal ústecký mašinfíra králem hor

Ústí nad Labem - Král Středohoří, dlouhodobá vytrvalostní soutěž, láká stovky sportovců. Začíná se krosovým během v Opárenském údolí, poslední sedmnáctou akcí je táhlé stoupání na Lovoš. Vítězem náročného seriálu pro rok 2013 se stal Lubomír Čapek z Neštěmic.

Lindušky sní o zpívání v kostele sv. Floriána

Ústí nad Labem - Co Čech, to muzikant. Staré české pořekadlo připomíná na svých koncertech šestice učitelek z Krásného Března a mladý klavírista z pěveckého sboru Lindušky.

PLNÍM SI SVŮJ SEN: Darius buduje vlastní muzeum

Ústí nad Labem – Základní vojenskou službu už Darius Hingar nezažil, je mu pouhých dvacet pět let. Starý protiatomový kryt civilní obrany, postavený v roce 1942 pod Větruší, má v malíku. Soustředil v něm drobné maličkosti z vlastních nálezů i historická fakta.

Paličkování: Sny spředené z krajky

Ústí nad Labem - Když je někdo šikovný na ruční práce, bývá výjimečný i ve svém oboru. Jako Helena Svatková, která vede v Ústí již dvacet let kroužek paličkování. Jejíma rukama prošlo přes pět stovek žen a dívek. Všem s úsměvem předávala své pavučinkové poselství.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies